Rodymai

Projekcijos_Rankos_1834x960_001

Projekcijos

Filmų peržiūrų ir pokalbių ciklas, skirtas emocinei savijautai ir karantino metu patiriamiems iššūkiams reflektuoti. Bendradarbiaujant su psichologinės sveikatos specialistais kviečiame per atvirą pokalbį ieškoti kino, psichologijos ir mūsų kasdienybės sąlyčio taškų.

Apie projektą plačiau →

Kelios linijos

„Meno avilio“ kuratorės Gerdos Paliušytės parengta filmų peržiūrų programa KELIOS LINIJOS – tai du dokumentinių filmų seansai, kuriuose bus pristatyti Ukrainos kūrėjų Oleksiy Radynski ir Oksanos Karpovych filmai bei lietuvių menininkės Lauros Stasiulytės kūriniai. Juos papildys politologės Dovilės Jakniūnaitės pranešimas.

Apie peržiūras plačiau →

Vizualas
Ciklo vizualas

Nepriklausomas JAV moterų režisierių kinas

Ketvirtadieniais, nuo vasario 10 d. iki kovo 17 d., bus rodomi ciklo „Maištas, meilė ir draugystė: nepriklausomas JAV moterų režisierių kinas“ filmai. Juos lydės kino kūrėjų, kuratorių, kritik(i)ų pristatymai ir pranešimai. Nemokamos peržiūros vyks kino ir medijų erdvėje „Planeta“ (A. Goštauto g. 2, Vilnius).

Apie projektą plačiau →

Siauros juostos, plačios akys

Filmų programų ir pranešimų ciklas, skirtas apžvelgti penkių posovietinių šalių – Lietuvos, Latvijos, Estijos, Ukrainos ir Rusijos – kino mėgėjų palikimą, aptarti jų istoriją, svarbą ir aktualizavimą šių dienų kontekste.

Apie projektą plačiau →

NR-FB-event-cover
GUTP-2-2-1

Gilios upės tyliai plaukia

Tęstinis vasaros peržiūrų ciklas, kuriuo siekiama telkti nekomercinio kino rodytojus, platintojus ir taip kurti bendruomeniškais principais paremtą, miestiečiams atvirą kino žiūrėjimo erdvę. „Gilios upės tyliai plaukia“ programoje pristatomos tiek retrospektyvos, tiek nauji drąsūs filmai, dažnai nepatenkantys į kino teatrų ekranus.

Apie projektą plačiau →

Lėtosios peržiūros – viršelis be datų

Lėtosios peržiūros

Nuo 2016 metų vystomas projektas, kurio tikslai – sulėtinti greitą kino vartojimą, telkti bendraminčius ir prisidėti prie kino kultūros puoselėjimo. Lietuvoje ir užsienyje veikiančios kino istorikės, tyrėjos ir kritikės kviečiamos atverti platesnį filmus supantį kontekstą pristatymuose, diskusijose ir skaitymo klubuose. „Lėtosios peržiūros“ organizuojamos teminiais ciklais, pristatančiais kino istorijai svarbius judėjimus ar kūrėjas.

Apie projektą plačiau →

Kino stovykla

2010-aisiais pradėtas organizuoti ir įvairiuose Lietuvos dvaruose vykęs kelių dienų tarptautinis vasaros renginys, kvietęs neformaliam dialogui vis kita judančių vaizdų meno tema. Kino kūrėjai čia pristatė savo filmus ir dalyvavo diskusijose, kino tyrinėtojai skaitė specialiai stovyklos programai paruoštus pranešimus, stovyklautojai dalyvavo kūrybinėse dirbtuvėse, skaitymo grupėse ir radijo klausyklos sesijose.

Apie projektą plačiau →

2019 dizainas-viršeliui

Švytintys šešėliai

Pirmoji tailandiečių kino režisieriaus ir menininko Apichatpongo Weerasethakulo solo paroda Baltijos šalyse. Kartu su paroda Šiuolaikiniame meno centre, „Skalvijos“ kino centre organizuota kino filmų retrospektyva, kurios metu parodyti visi aštuoni pilnametražiai režisieriaus sukurti filmai ir keturios trumpametražių filmų programos.

Apie projektą plačiau →

aw_639x380_1
Kadras iš AJAHUASKA – KOSMINĖ KELIONĖ 2

Ajahuaska – kosminė kelionė

Virtualiosios realybės (VR) patirtis „Ajahuaska – kosminė kelionė“ nuo lapkričio 26 dienos sugrįžta į kino ir medijų erdvę „Planeta“ (A. Goštauto g. 2, Vilnius). Šis VR filmas supažindina su Amazonės miškų šamanų ritualams tebenaudojamu haliucinogeniniu gėrimu ajahuaska ir jo sukeliamu psichodeliniu potyriu.

Apie VR filmą plačiau →