Rodymai

miestas-www-LT

Šitas miestas besvoris

Ši programa užbaigia 2023 m. vystytą organizacijos teminę travelogų ir kelionių filmų liniją. Buvimas mieste ir kartu su juo – miestą suvokiant kaip vaizduotės, ieškojimų, „coming of age“ erdvę, kuri formuoja tave, o tu – ją, yra gija, jungianti visas tris programos dalis.

Apie programą plačiau →

Restauruoto dokumentinio kino programa „Pirmosios“

Programoje „Pirmosios“ pristatome tris naujai restauruotus dokumentinius filmus, kurtus moterų režisierių: Antaninos Pavlovos, Dianos Matuzevičienės kartu su Kornelijumi Matuzevičiumi ir Janinos Lapinskaitės. Dr. Linos Kaminskaitės kuruota programa norima atkreipti dėmesį į pirmųjų Lietuvos kino kūrėjų moterų mažai kam žinomus filmus.

Apie programą plačiau →

Bendras 2
pam-virada-exhibition-LT-1920×1080-JM-041023

Paroda „Šviesos burtas“

Menininkės Pam Virada (Tailandas) paroda „Šviesos burtas“: spalio 13–26 d. „Meno avilio“ sinematekos ekspozicinėje erdvėje. Organizuojama drauge su „Rupert“. Kuratorės: Gerda Paliušytė ir Ona Kotryna Dikavičiūtė.

Apie parodą plačiau →

Gilios upės tyliai plaukia

Tęstinis vasaros kino peržiūrų ir renginių ciklas, vykstantis po Liubarto tiltu. Projekto programa formuojama bendradarbiaujant su Vilniuje ir Kaune veikiančiomis kultūros organizacijomis, kurioms svarbus bendruomeniškumas, nekomercinės kultūros ir meno puoselėjimas. Iki šiol į kino kultūrą orientuota „gilių upių“ programa nuo 2023 metų plačiau atsiveria ir kitoms kultūros bei meno sritims.

Apie projektą plačiau →

gutp-4-facebook-event-skaidre
Travelogai

Travelogai: mąstyti kraštovaizdį

Šešių filmų programoje atsigręžiama į iki šiol Lietuvoje menkai pristatytą ir aptartą travelogų ir kelionių filmų temą. Ši programa apžvelgia skirtingas travelogų transformacijas – nuo ankstyvojo mėgėjiško žvilgsnio iki klasikiniais tapusių esė filmų.

Apie programą plačiau →

Projekcijos

Filmų peržiūrų ir pokalbių ciklas, skirtas emocinei savijautai ir karantino metu patiriamiems iššūkiams reflektuoti. Bendradarbiaujant su psichologinės sveikatos specialistais kviečiame per atvirą pokalbį ieškoti kino, psichologijos ir mūsų kasdienybės sąlyčio taškų.

Apie projektą plačiau →

Projekcijos_Rankos_1834x960_001
event

Videogramos’22

Meninink(i)ų filmų ir judančių vaizdų festivalis, šiemet vyksiantis lapkričio 24–gruodžio 11 dienomis „Meno avilio“ sinematekoje.

2022 m. programa →

Paroda „Nemiga“

Lapkričio 24 d. 19 val. grupinė paroda „Nemiga“ atidarys meninink(i)ų filmų ir judančių vaizdų festivalį VIDEOGRAMOS’22. Ekspozicija įrengta „Meno avilio“ sinematekos peržiūrų kambariuose adresu A. Goštauto ir A. Vienuolio gatvių kampas ir veiks iki gruodžio 11 d.

Apie parodą plačiau →

Nemiga_lt
Parodos vizualas

Paroda „Ne tik akys: geismas“

Dviejų Lietuvos aukštųjų meno mokyklų – Vilniaus dailės akademijos ir Lietuvos muzikos ir teatro akademijos – studenčių(-tų) judančių vaizdų paroda „Ne tik akys: geismas“ netradicinėje parodų erdvėje. Kuratorė – Gerda Paliušytė. 2022 m. liepa.

Apie parodą plačiau →

Vidurio Rytų ir Šiaurės Afrikos moterų kūrėjų filmai

Nuo gegužės 26 d. iki liepos 1 d. kviečia į šiuolaikinių Vidurio Rytų ir Šiaurės Afrikos moterų kūrėjų filmų seansus, kuriuos lydės kūrėjų, kuratorių, mokslininkių pristatymai ir pranešimai. Peržiūros vyks kino ir medijų erdvėje „Planeta“ (A. Goštauto g. 2, Vilnius) ir erdvėje po Liubarto tiltu.

Apie projektą plačiau →

MA-Event
Įsibrauti į TV ekranų miegą

Įsibrauti į TV programų miegą

Tai gegužės 25 d. 18 val. Fotografijos muziejuje Šiauliuose vyksianti peržiūra-diskusija apie 10 dešimtmetyje meninink(i)ų kurtą televiziją. Dalyvauja: Gediminas ir Nomeda Urbonai, Paulius Arlauskas, Virginijus Kinčinaitis, Virginija Januškevičiūtė. Ši peržiūra-diskusija yra „Meno avilio“ vystomo virtualaus projekto Sinemateka.lt dalis.

Apie renginį plačiau →

Kelios linijos

„Meno avilio“ kuratorės Gerdos Paliušytės parengta filmų peržiūrų programa KELIOS LINIJOS – tai du dokumentinių filmų seansai, kuriuose bus pristatyti Ukrainos kūrėjų Oleksiy Radynski ir Oksanos Karpovych filmai bei lietuvių menininkės Lauros Stasiulytės kūriniai. Juos papildys politologės Dovilės Jakniūnaitės pranešimas.

Apie peržiūras plačiau →

Vizualas
Ciklo vizualas

Nepriklausomas JAV moterų režisierių kinas

Ketvirtadieniais, nuo vasario 10 d. iki kovo 17 d., bus rodomi ciklo „Maištas, meilė ir draugystė: nepriklausomas JAV moterų režisierių kinas“ filmai. Juos lydės kino kūrėjų, kuratorių, kritik(i)ų pristatymai ir pranešimai. Nemokamos peržiūros vyks kino ir medijų erdvėje „Planeta“ (A. Goštauto g. 2, Vilnius).

Apie projektą plačiau →

Siauros juostos, plačios akys

Filmų programų ir pranešimų ciklas, skirtas apžvelgti penkių posovietinių šalių – Lietuvos, Latvijos, Estijos, Ukrainos ir Rusijos – kino mėgėjų palikimą, aptarti jų istoriją, svarbą ir aktualizavimą šių dienų kontekste.

Apie projektą plačiau →

NR-FB-event-cover

Lėtosios peržiūros

Nuo 2016 metų vystomas projektas, kurio tikslai – sulėtinti greitą kino vartojimą, telkti bendraminčius ir prisidėti prie kino kultūros puoselėjimo. Lietuvoje ir užsienyje veikiančios kino istorikės, tyrėjos ir kritikės kviečiamos atverti platesnį filmus supantį kontekstą pristatymuose, diskusijose ir skaitymo klubuose. „Lėtosios peržiūros“ organizuojamos teminiais ciklais, pristatančiais kino istorijai svarbius judėjimus ar kūrėjas.

Apie projektą plačiau →

Lėtosios peržiūros – viršelis be datų
2019 dizainas-viršeliui

Kino stovykla

2010-aisiais pradėtas organizuoti ir įvairiuose Lietuvos dvaruose vykęs kelių dienų tarptautinis vasaros renginys, kvietęs neformaliam dialogui vis kita judančių vaizdų meno tema. Kino kūrėjai čia pristatė savo filmus ir dalyvavo diskusijose, kino tyrinėtojai skaitė specialiai stovyklos programai paruoštus pranešimus, stovyklautojai dalyvavo kūrybinėse dirbtuvėse, skaitymo grupėse ir radijo klausyklos sesijose.

Apie projektą plačiau →

aw_639x380_1

Švytintys šešėliai

Pirmoji tailandiečių kino režisieriaus ir menininko Apichatpongo Weerasethakulo solo paroda Baltijos šalyse. Kartu su paroda Šiuolaikiniame meno centre, „Skalvijos“ kino centre organizuota kino filmų retrospektyva, kurios metu parodyti visi aštuoni pilnametražiai režisieriaus sukurti filmai ir keturios trumpametražių filmų programos.

Apie projektą plačiau →

Kadras iš AJAHUASKA – KOSMINĖ KELIONĖ 2

Ajahuaska – kosminė kelionė

Virtualiosios realybės (VR) patirtis „Ajahuaska – kosminė kelionė“ nuo lapkričio 26 dienos sugrįžta į kino ir medijų erdvę „Planeta“ (A. Goštauto g. 2, Vilnius). Šis VR filmas supažindina su Amazonės miškų šamanų ritualams tebenaudojamu haliucinogeniniu gėrimu ajahuaska ir jo sukeliamu psichodeliniu potyriu.

Apie VR filmą plačiau →