Erdvė „Planeta“ – atvira tyrinėti kiną ir medijas

Istorija. Vilniuje, adresu A. Goštauto g. 2, nuo 1963 metų veikė dviejų salių kino teatras „Planeta“. Tačiau 1997 metais, prasidėjus sunkmečiui, tik viena iš salių liko veikti kaip kino teatras, pervadinus jį „Skalvijos“ kino centru, o antroji salė buvo paversta kompiuterinių žaidimų salonu, dar vėliau tapo kino studija „Kinema“. 2018 metais Vilniaus miesto tarybos sprendimu šios patalpos grąžintos į viešųjų kultūros erdvių žemėlapį ir štai nuo 2019 metų gruodžio čia veikia KINO IR MEDIJŲ ERDVĖ „PLANETA“.

Sinemateka. Po „Planetos“ stogu namus atrado medijų ir edukacijų tyrimų centras „Meno avilys“ ir jo sinemateka: 15 metų kauptos filmų kolekcijos filmoteka bei didžiausia šalyje kino ir medijų biblioteka ir skaitykla. Ji įkurta Jono Meko leidinių kolekcijos pagrindu.

„Skalvijos“ kino akademija. „Planetoje“ jaukiai įsikūrė ir „Skalvijos“ kino akademija, nuo 2007 metų rengianti kino mokymus vyresnių klasių moksleiviams (-ėms). Čia jie susipažįsta su kino kūrimo procesu, gilinasi į kino teoriją ir istoriją, kuria trumpametražius filmus.

Veiklos. „Planetoje“ daugiausia vyksta „Meno avilio“ arba kaimynystėje esančio „Skalvijos“ kino centro veiklos: kūrybinės dirbtuvės, kino edukacijos ir medijų raštingumo užsiėmimai, filmų peržiūros, tarptautinės ir vietinės konferencijos, susitikimai su kūrėjais (-omis). Čia taip pat vyksta literatūros pažinimo programos „Vaikų žemė“ užsiėmimai vaikams, paaugliams (-ėms) ir jiems skirtos literatūros profesionalams (-ėms).

Nuoma. Dvi „Planetos“ sales, kurias pagal poreikį galima transformuoti į vieną didesnę erdvę, dažnai renginiams nuomojasi išorinės kultūrinės organizacijos, pavyzdžiui, kino festivaliai. Pasiteirauti dėl nuomos galima el. paštu gabriele.dzekunskaite@menoavilys.lt.

„Planeta“ laukia visų besidominčių kinu ir medijų kultūra!