Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/menoavil/domains/menoavilys.org/public_html/naujas/wp-includes/post-template.php on line 317

Edukacija

048-Kultūrinės-edukacijos-sistema-1

Istorijos. Garsais ir vaizdais

Projektu „Istorijos. Garsais ir vaizdais“ siekiama paskatinti mokytojus ir vyresniųjų klasių mokinius ieškoti bei atrasti kūrybinių idėjų ir istorijų kasdienybėje, artimoje aplinkoje, mezgant santykį su vietos bendruomene, bei pažvelgti į meną kaip į daugialypį kultūros reiškinį, analizuojamą iš įvairių ugdymo dalykų perspektyvų. Ši kultūrinė intervencija yra Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos organizuojamo projekto „Kultūros edukacijos sistemos modernizavimas“ dalis.

Apie projektą plačiau →

dmeweb

Dideli maži ekranai

Medijų raštingumo projektas, kuriuo siekiama ugdyti Lietuvos mokytojų ir vyresniųjų klasių mokinių medijų raštingumo gebėjimus, atrasti ir tyrinėti savo bendruomenes, puoselėti dialogą su kitomis, pasitelkiant medijų raštingumo veiklas. Projekte ypatingas dėmesys kreipiamas į audiovizualines medijas ir mokiniams patrauklius medijų produktus (filmus, reklamas, kompiuterinius žaidimus, socialinius tinklus, televiziją, multimedijų žurnalistiką).

Apie projektą plačiau →

11 kl 20190610_080524 copy

CinEd Lietuvoje

Tarptautinis kino edukacijos projektas, skirtas vaikams, jaunimui, jų ugdytojams, kultūros ir švietimo institucijoms. Jis siūlo edukacinę filmų platformą (VoD) CinEd, kurioje galima nemokamai žiūrėti filmus, susipažinti su išsamia edukacine medžiaga; jaunieji žiūrovai taip pat gali tyrinėti filmus ir dalintis patirtimis interaktyvioje erdvėjePopuliarinant Europos kino kultūrą rengiamos įvairios edukacinės veiklos. Projektą vykdo Portugalų sinemateka kartu su partneriais iš daugiau nei 10-ies Europos šalių. „CinEd“ atstovas Lietuvoje – „Meno avilys“.

Apie projektą plačiau →

JP2 copy

Moving Cinema

Tarptautinis kino edukacijos projektas, įgyvendinamas su kino organizacijomis iš Ispanijos, Vokietijos, Slovėnijos ir Serbijos. Inovatyviais kino edukacijos metodais siekiama ugdyti vaikų ir jaunų žmonių atvirumą ir atidumą pasauliui, gilinti jų santykį su gyvenamąja vietove, bendruomene, miestu, šalimi. Jaunimas supažindinamas su kino kūrimo bei vertinimo procesais, siūloma atrasti filmą kaip vieną asmens saviraiškos būdų. Viena žinomiausių projekto veiklų Lietuvoje – „Jaunieji programeriai“. Visos veiklos nemokamos, finansuojamos ES paprogramės „Media“ ir dalinai remiamos Lietuvos kultūros tarybos.

Apie projektą plačiau →

memaweb

Meno teisės, mano pareigos! (MEMA)

MEMA – tai edukacinė autorių teisių programa Lietuvos mokykloms, kuria siekiama skatinti autorių teisių ir gretutinių teisių apsaugą bei ugdyti nepakantumą neteisėtam kūrinių naudojimui mokyklose, praktiškai integruojant šias temas į ugdymo procesą ir keliant pedagogų kvalifikaciją. Programos metu, bendradarbiaujant autorių teisių specialistams, projekto komandai ir mokytojams – savotiškiems šios programos ambasadoriams, buvo sukurtas metodų rinkinys apie autorių teises 5-12 klasių pedagogams.

Apie projektą plačiau →

Tevu dialogai cover fb

Tėvų dialogai

Vaikų ir paauglių psichologės moderuojamas 5 nuotolinių susitikimų ciklas tėvams, auginantiems 9 –14 metų vaikus. Jame patirtimis keičiasi įvairių medijų sričių ekspertai ir tėvai. Virtualių susitikimų metu aptariamos naujovės, apmąstoma, kaip tai veikia mus ir mūsų santykius su vaikais, kaip keičiasi auklėjimo samprata šiuolaikinių medijų aplinkoje.

Apie projektą plačiau →

121566813_643106139898526_2649042555666220524_n

Kino meistriškumo kursai

Daugiau nei 10 metų organizuojami mokymai, kurių metu profesionalūs scenaristai, režisieriai, operatoriai ir kiti savo sričių profesionalai supažindina su kino ištakomis, raida, svarbiausiomis kryptimis, šiuolaikinėmis tendencijomis ir savo amato specifika. Analizuojami skirtingi būdai kino kamera priartėti prie filmuojamo objekto, pažinti jį ir papasakoti jo istoriją kino kalba. Kiekviena užduotis – naujas iššūkis, naujos taisyklės, kuriomis remdamiesi studentai atranda vis naujas kino kūrimo paslaptis.

Apie projektą plačiau →