Edukacija

Meno teisės, mano pareigos! (MEMA)

MEMA – tai nuo 2019 m. vykdoma edukacinė, Lietuvos mokykloms skirta autorių teisių programa. Ja siekiama skatinti autorių teisių ir gretutinių teisių apsaugą bei ugdyti nepakantumą neteisėtam kūrinių naudojimui mokyklose, praktiškai integruojant šias temas į ugdymo procesą ir keliant pedagogų kvalifikaciją. Programos metu, bendradarbiaujant autorių teisių specialistėms(-ams), projekto komandai ir mokytojoms(-ams) – savotiškiems šios programos ambasadorėms(-iams) – buvo sukurtas vienas pirmųjų metodų rinkinių apie autorių teises Lietuvoje.

Apie projektą plačiau →

memaweb
Avilys_Vizualai_6_PNG

Edukacinių metodų bazė

„Meno avilio“ edukacinių metodų bazėje pedagogės(-ai), bibliotekininkės(-ai) ir neformaliojo švietimo ugdytojos(-ais) ras mūsų organizacijos nuo 2006 metų vykdytų ir iki šiol vykdomų medijų edukacijos projektų mokymo priemones: pamokų planus, vaizdo pamokas, kūrybines dirbtuves, kūrybinių projektų idėjas ir seminarų įrašus.

Metodų baze galima naudotis tik užsiregistravus.

Metodų bazė ir registracija →

Cover iliustracija_MOB dydis (1)

Dideli maži ekranai

Medijų raštingumo projektas, kuriuo siekiama ugdyti Lietuvos mokytojų ir vyresniųjų klasių mokinių medijų raštingumo gebėjimus, atrasti ir tyrinėti savo bendruomenes, puoselėti dialogą su kitomis(-ais), pasitelkiant medijų raštingumo veiklas. Projekte ypatingas dėmesys kreipiamas į audiovizualines medijas ir mokinėms(-iams) patrauklius medijų produktus (filmus, reklamas, kompiuterinius žaidimus, socialinius tinklus, televiziją, multimedijų žurnalistiką).

Apie projektą plačiau →

MENO AVILIO jaunieji programeriai

Jaunieji programeriai – edukacinė „Meno avilio“ iniciatyva, kuria siekiama suteikti galimybę jauniems žmonėms „pasimatuoti“ filmų programos sudarytojos(-o) profesiją: žiūrėti filmus, apie juos diskutuoti, pačioms(-iems) sudaryti filmų programas bei jas viešinti. Kartu tai puiki proga susitikti bendraminčių, bendraujant su profesionalėmis(-ais) ugdyti atidų žvilgsnį į ekraną ir pasaulį, reikšti mintis ir jausmus bei dalintis jais su kitomis(-ais).

Apie projektą plačiau →

JP2 copy
prie vokieciu kino muziejaus

Kinas – šimtas metų jaunystės

Tarptautinis kino edukacijos projektas, kurį 1995 m. inicijavo Prancūzų sinemateka. Kiekvienais metais mokinės(-iai) iš viso pasaulio, remdamiesi specialia metodologija, su kino kūrėja(-u), mokytoja (-u) bei projekto kuratore (-iu) visus mokslo metus kuria filmą, kuriuo siekia atskleisti kiekvienais metais naujai pasirenkamą projekto temą.

Apie projektą plačiau →

11 kl 20190610_080524 copy

CinEd Lietuvoje

Tarptautinis kino edukacijos projektas, skirtas vaikams, jaunimui, jų ugdytojoms(-ams), kultūros ir švietimo institucijoms. Jis siūlo edukacinę filmų platformą (VoD) CinEd, kurioje galima nemokamai žiūrėti filmus, susipažinti su išsamia edukacine medžiaga; jaunosios(-ieji) žiūrovės(-ai) taip pat gali tyrinėti filmus ir dalintis patirtimis interaktyvioje erdvėjePopuliarinant Europos kino kultūrą rengiamos įvairios edukacinės veiklos. Projektą vykdo Portugalų sinemateka kartu su partneriais iš daugiau nei 10-ies Europos šalių. „CinEd“ atstovas Lietuvoje – „Meno avilys“.

Apie projektą plačiau →

Garsovaizdžiai

Garsovaizdis (angl. soundscape) – tai Kanados kompozitoriaus ir teoretiko Raymond Murray Schafer sugalvota sąvoka garsinei aplinkai apibūdinti. Šia sąvoka pavadintas projektas „Garsovaizdžiai“ kvies mokines (-ius) ir mokytojas (-us) patyrinėti savo garsinę aplinką, taip ugdantis atidumą aplinkai ir sau pačiai (-iam) bei gebėjimą į reiškinius pažvelgti iš meno ir mokslo perspektyvos. Šis projektas yra Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos organizuojamo projekto „Kultūros edukacijos sistemos modernizavimas“ dalis.

Apie projektą plačiau →

Garsovaizdziai_MA_www_3
MA_Istorijos_1024x600_web_tuscias3

Istorijos. Garsais ir vaizdais

Projektu „Istorijos. Garsais ir vaizdais“ siekiama paskatinti mokytojas(-us) ir vyresniųjų klasių mokines (-ius) ieškoti bei atrasti kūrybinių idėjų ir istorijų kasdienybėje, artimoje aplinkoje, mezgant santykį su vietos bendruomene, bei pažvelgti į meną kaip į daugialypį kultūros reiškinį, analizuojamą iš įvairių ugdymo dalykų perspektyvų. Ši kultūrinė intervencija yra Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos organizuojamo projekto „Kultūros edukacijos sistemos modernizavimas“ dalis.

Apie projektą plačiau →

Tevu dialogai cover fb

Tėvų dialogai

Vaikų ir paauglių psichologės moderuojamas 5 nuotolinių susitikimų ciklas tėvams, auginantiems 9 –14 metų vaikus. Jame patirtimis keičiasi įvairių medijų sričių ekspertės(-ai) ir tėvai. Virtualių susitikimų metu aptariamos naujovės, apmąstoma, kaip tai veikia mus ir mūsų santykius su vaikais, kaip keičiasi auklėjimo samprata šiuolaikinių medijų aplinkoje.

Apie projektą plačiau →

121566813_643106139898526_2649042555666220524_n

Kino meistriškumo kursai

Daugiau nei 10 metų organizuojami mokymai, kurių metu profesionalios(-ūs) scenaristės (-ai), režisierės(-iai), operatorės(-iai) ir kitos(-i) savo sričių profesionalės(-ai) supažindina su kino ištakomis, raida, svarbiausiomis kryptimis, šiuolaikinėmis tendencijomis ir savo amato specifika. Analizuojami skirtingi būdai kino kamera priartėti prie filmuojamo objekto, pažinti jį ir papasakoti jo istoriją kino kalba. Kiekviena užduotis – naujas iššūkis, naujos taisyklės, kuriomis remdamiesi studentės(-ai) atranda vis naujas kino kūrimo paslaptis.

Apie projektą plačiau →