„Meno avilio“ jaunieji programeriai

Agnės Papievytės nuotr.

Jaunieji programeriai / jaunieji kuratoriai – edukacinė „Meno avilio“ iniciatyva, kuria siekiama suteikti galimybę jauniems žmonėms „pasimatuoti“ filmų programos sudarytojo/s profesiją: žiūrėti filmus, apie juos diskutuoti, patiems sudaryti filmų programas bei jas viešinti. Kartu tai puiki proga susitikti bendraminčių, bendraujant su profesionalais/ėmis ugdyti atidų žvilgsnį į ekraną ir pasaulį, reikšti mintis ir jausmus bei dalintis jais su kitais.

2023 m. Vilniaus dokumentinių filmų festivalis a„Meno avilio“ jauniesiems programeriams duris jau atvėrė jau ketvirtus metus iš eilės. Jaunų žmonių komanda pakvietė į specialiąsias „dvigubas“ filmų peržiūras (angl. „double bills“). Jose – ilgametražio ir trumpametražio dokumentinio filmo derinys, sudarytas iš dviejų festivalių – Vilniaus dokumentinių filmų festivalio ir Vilniaus trumpųjų filmų festivalio – programų.

Peržiūrų bendraorganizatorius Vilniaus trumpųjų filmų festivalis dalyvauja tarptautiniame projekte „Young4Film. Europos kino festivalių tinklas“. Projekto tikslas – ugdyti festivalių auditoriją ir populiarinti Europos kiną tarp įvairaus amžiaus vaikų ir jaunų žmonių. Eksperto teisėmis projekte dalyvauja ir VšĮ „Meno avilys“. „Young4Film“, kaip ir jaunuosius programerius, įkvėpė tarptautinis projektas „Moving Cinema“.

Finansuoja – Lietuvos kultūros taryba ir Vilniaus miesto savivaldybė.