Gamyba

Mora Mora

rež. Jurga Šeduikytė, animacinis filmas, 10 min, 2021 m.

Maža mergaitė Mora grimzta begalinėje jūroje. Bangose plūduriuojantis fortepijonas, kurį iš pradžių Mora palaiko maža sala, tampa jos laikinu išsigelbėjimu. Atradusi, kad paspaudusi instrumento klavišus, ji gali valdyti vėją, Mora pradeda kelionę po miegantį pasaulį. Pažindama jį ir jame gyvenančias būtybes, Mora ieško būdų, kaip prikelti tą pasaulį iš snaudulio.

Apie filmą plačiau →

moramora_still_09-1
Kadras_is_filmo_Nevermore__1

Nevermore

rež. Gerda Paliušytė, dokumentinis filmas, 43 min, 2020 m.

Filmas gali būti žiūrimas kaip gotikinė pasaka, sukurta šių dienų Baltimorėje. Tyrinėjant garsaus amerikiečių rašytojo Edgaro Allano Poe, Baltimorėje gyvenusio 1833–1835 m., legendą, filme sekama vaiduokliškos jo kūrybos pėdsakais populiariojoje kultūroje. Čia užfiksuotos ne tik Poe palikimo susietos skirtingos bendruomenės ir personažai, bet ir socialiniai jų tarpusavio skirtumai.

Apie filmą plačiau →

Paperback VR sketch 01

Minkšti viršeliai VR

Rež. Robertas Nevecka, interaktyvus projektas, 20 min, planuojama premjera 2023 m.

Keturių virtualios realybės patirčių serija, kurios jungiamoji ašis – klasikinė lietuvių literatūra. Patirtys nukelia į vizualų Jono Biliūno, Antano Baranausko, Kristijono Donelaičio kūrinių pasaulį. Žiūrovas tampa vienu iš kūrinių personažų, betarpiškai dalyvaujančiu kūrinio veiksme, išgyvenančiu personažo emocines būsenas ir net galinčiu pakeisti veiksmų eigą. Žodis tampa vaizdu, kuriame gyvena žiūrovas.

Apie projektą plačiau →

StikliniaiDrambliai_Dykuma_A4_kinokid

Stikliniai drambliai

Rež. Vykintas Labanauskas, Dominyka Adomaitytė, animacinis filmas, 12 min, planuojama premjera 2023 m.

Šešiametė Laura netikėtai prisimena paskutinį vakarą, praleistą su močiute Marcele. Tąkart ji sudaužė stiklinę dramblio figūrėlę iš močiutės kolekcijos ir tai nuo jos nuslėpė. Slegiama kaltės mergaitė nepaliauja galvojusi, jog tai ir tapo močiutės mirties priežastimi. Laura bando pakeisti praeitį, tikėdamasi išgelbėti močiutę.

Apie projektą plačiau →

Once_Upon_a_Vilnius_still_4

Čia buvo Vilnius

Rež. Eitvydas Doškus, dokumentinis filmas, 23 min, planuojama premjera 2021 m.

Vilniaus mieste, garsėjančiame savo istoriniu paveldu ir unikaliu charakteriu, vyksta ženklūs pokyčiai. Kai kurių kamera užfiksuotų gyvenimo fragmentų jau nebėra, tačiau filmas ne tik liudija tai, kas išbluko užmarštyje, bet ir žvilgteli į tai, kas dar laukia.

Apie projektą plačiau →

Sniego pastogė

Rež. Robertas Nevecka, animacinis filmas, 16 min, 2020 m.

Atšiauri žiema karo suniokotame mieste. Po sprogimų praėjo keli metai, miestas pamažu atstatomas. Trisdešimtmetis Kostas gyvena apleistame bute kartu su būriu nepažįstamųjų. Jis grumiasi ir dėl išgyvenimo, ir dėl truputėlio komforto šioje niūrioje aplinkoje. Vieną naktį Kostas vos nesudegina buto norėdamas pamiegoti šilčiau. Kambariokai pradeda jo nekęsti, todėl Kostas turi susirasti kitą pastogę.

Apie projektą plačiau →

snowshelter_still_01

Animus Animalis (istorija apie žmones, žvėris ir daiktus)

Rež. Aistė Žegulytė, dokumentinis filmas, 69 min, 2018 m.

Taksidermistas, elnių augintojas ir zoologijos muziejaus darbuotojas gyvena aplinkoje, kurioje riba tarp gyvenimo ir mirties tapusi beveik nepastebima. Kol žvėrių iškamšos rungiasi dėl gyviausios pozos bei tikriausio žvilgsnio, žmogus vis bando sustabdyti laiką ir sugrąžinti gyvybę daiktams, kuriuose jos seniai nebėra.

Apie projektą plačiau →

ANIMUS_ANIMALIS_01