Garsovaizdžiai

Drauge su AGATA pradėjome naują, visus šiuos mokslo metus truksiantį projektą „Garsovaizdžiai“. Kompozitoriai (-ės), garso menininkai (-ės), antropologai (-ės) ir muzikantai (-ės) drauge su įvairaus amžiaus mokiniais (-ėmis) tyrinės garsą bei savo garsinę aplinką. Dėmesys garsui padės atrasti naujas ir pamirštas vietos istorijas, suklusti ir išgirsti tai, ką neretai praklausome, bei kurti santykį su mus supančia gamta ir žmonėmis. Galiausiai, besiklausydami kitų jauni žmonės patirs, ką reiškia įsiklausyti į save.

Projekto metu su mokiniais (-ėmis) bus kuriami įvairūs garsiniai kūriniai: garso instaliacijos, instrumentai, garso žemėlapiai, garsiniai pasakojimai, muzikiniai kūriniai ir kt. Balandį ir gegužę bendradarbiaujant su vietos kultūros įstaigomis jie bus viešai pristatomi įvairiose erdvėse. Į projekto veiklas aktyviai įsitrauks ir mokytojai – kartu su kūrėjais jie rengs integruotas fizikos, dailės, biologijos, muzikos, istorijos ir kt. pamokas.

Pagrindinis projekto tikslas – suteikti pedagogams ir mokiniams gebėjimą į reiškinius žvelgti iš meno ir mokslo perspektyvos, taip ugdant kūrybiškumo ir kritinio mąstymo kompetencijas. Garso reiškinio tyrinėjimas veiks kaip integruoto patyriminio ugdymo modelis.

Projektas tęsis nuo spalio iki gegužės mėn. Kūrėjai mokyklose praleis apie 90 akademinių valandų. Be tęstinio kūrybinio darbo mokiniams taip pat bus organizuojamos vienkartinės paskaitos ir susitikimai su žinomais muzikos atlikėjais, autorių teisių ekspertais ir kitais profesionalais. Baigiamajame projekto renginyje bus pristatytas „Garsovaizdžių“ metodų rinkinys, su kuriuo susipažinti galės visi besidomintys.

Projekte dalyvaujančios mokyklos:

  • Jurbarko rajono Eržvilko gimnazija
  • Klaipėdos „Varpo“ gimnazija
  • Pasvalio rajono Krinčino Antano Vienažindžio progimnazija
  • Radviliškio Lizdeikos gimnazija
  • Šakių rajono Gelgaudiškio pagrindinė mokykla
  • Visagino „Gerosios vilties“ progimnazija
  • Alytaus Vidzgirio progimnazija

„Garsovaizdžiai“ yra Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos vykdomo projekto „Kultūros edukacijos sistemos modernizavimas“ dalis.

Kontaktai:
Kotryna Kraynaitė
kotryna.kraynaite@yahoo.com
+370 653 66 804

Nuotraukų autorius – Jonas Šopa.