Tarptautinis projektas „Kinas – šimtas metų jaunystės“

„Kinas – šimtas metų jaunystės“ (origin. pavadinimas „Le cinéma, cent ans de jeunesse”) – tarptautinis kino edukacijos projektas, kurį 1995 m. inicijavo Prancūzų sinemateka. Kiekvienais metais projekte dalyvauja mokiniai (-ės), mokytojai (-os) ir kino kūrėjai (-os) iš įvairių Europos, Lotynų Amerikos šalių, Japonijos ir PAR.

Remdamiesi specialia prancūzų kino kritiko Alain Bergala parengta metodologija, mokiniai (-ės) kartu su kino kūrėju (-a), mokytoju (-a) bei projekto kuratoriumi (-e) savo šalyje visus mokslo metus kuria filmą, kuriuo siekia atskleisti kiekvienais metais naujai pasirenkamą projekto temą. Mokslo metų pabaigoje kūrybinė grupė savo filmą pristato vienoje iš užsienio šalių sinematekų ar kino teatrų tarptautinei mokinių, mokytojų, kino kūrėjų ir kritik(i)ų auditorijai.

Nuo 2015 metų „Meno avilys“ projektą įgyvendina, bendradarbiaudamas su Anykščių Jono Biliūno gimnazija, kino mokytoja Renata Miškiniene, kino režisieriais Živile Mičiulyte ir Klementu Davidavičiumi bei kitais kūrėjais (-omis). Kelerius metus projekte taip pat dalyvavo ir Kaišiadorių Algirdo Brazausko gimnazija.

2024 m. projekto tema yra „Filmuoti kitą. Dokumentikos gestas“. Pagal ją sukurtą filmą mokiniai pristatys Portugalų sinematekoje.