Tėvų dialogai

Vaikas nuolat „įlindęs“ į telefoną? Kas jo draugai ir herojai? Kokioje virtualioje realybėje jis gyvena? Kokius žaidimus žaidžia ir kokius TV serialus žiūri? Kokios jo vertybės ir su kuo jis tapatinasi? Pasauliniam karantinui sukausčius viešąjį gyvenimą, šiandien ypač daug laiko praleidžiame virtualiame pasaulyje. Visi kartu, bet tuo pačiu ir kiekvienas atskirai su savo ekranais. Naujoje ir mažai pažįstamoje erdvėje, kurioje mums nejauku. Čia atsidūrėme jau subrendę, o mūsų vaikams tai – natūrali aplinka nuo gimimo. Kaip skaitmeninio pasaulio imigrantams susikalbėti su šio pasaulio čiabuviais? Nuotolinių susitikimų metu medijų ekspertai padeda susigaudyti, kas vyksta su mumis ir mūsų vaikais nuolat besikeičiančioje medijų aplinkoje.

Penkių nuotolinių pokalbių sesiją moderavo socialinių mokslų daktarė, Vilniaus universiteto dėstytoja bei Konsultacijų ir mokymų centro psichologė Marija Giedraitytė–Guzikauskienė, o savo patirtimis su tėvais dalinosi: kino ir kultūros istorikė, medijų tyrinėtoja Lina Kaminskaitė, skaitmeninės komunikacijos strategas ir konsultantas Tomas Nemūra, kompiuterinių žaidimų kūrėjas ir programuotojas Dmitrijus Babičius, literatūrologė ir skaitymo kultūros ekspertė Eglė Baliutavičiūtė.

Pokalbių temos:
„Medijos vaikystėje ir paauglystėje – psichologinių tyrimų duomenys, atsakyti ir neatsakyti klausimai ir pamokos iš gyvenimo“ (Marija Giedraitytė–Guzikauskienė)
„Ko galime išmokti iš TV serialų?“ (Lina Kaminskaitė)
„Kompiuteriniai žaidimai: istorija, privalumai ir trūkumai, patarimai tėvams“ (Dmitrijus Babičius)
„Saugumas ir socialinės medijos“ (Tomas Nemūra)
„Paaugliai ir skaitymas: ar galime paskatinti skaityti daugiau?” (Eglė Baliutavičiūtė)

Tėvų dialogai vyko 2020 metų balandžio 21 – gegužės 19 antradieniais 19.00 – 21.00 val. nuotolinių susitikimų platformoje „Zoom“. Grupės dydis – 20 žmonių.

Renginys organizuojamas bendradarbiaujant su literatūros pažinimo programa „Vaikų žemė“. „Meno avilio projektų strateginis partneris – Lietuvos kultūros taryba.

Kontaktai pasiteiravimui:
Dovilė Alėbaitė
dovile.alebaite@gmail.com
+370 618 12059