Meno teisės, mano pareigos! (MEMA)

Nuo programos pradžios (2019 m.) ieškant geriausių autorių teisių temos integravimo į ugdymo procesą būdų dirbta su Lietuvos mokytojais, autorių teisių, neformalaus švietimo ir medijų edukacijos specialistais. Bendro darbo rezultatai – 11 Lietuvos mokytojų, kėlusių kvalifikaciją autorių teisių srityje ir sukurtas metodų rinkinys autorių teisių tema 5-12 klasių pedagogams. Rengiant metodų rinkinį, buvo dirbama „iš apačios“: visų pirma, tariamasi su mokytojais – savotiškais šios programos ambasadoriais, koks metodų rinkinys būtų patrauklus naudoti, ir tik tada kuriami mokymo įrankiai.

Metodų rinkinį rekomenduojame pilietinio ugdymo, etikos, lietuvių kalbos ir literatūros, užsienio kalbų, menų (muzikos, dailės, teatro, fotografijos, kino ir kt.), informacinių technologijų mokytojams, neformalaus švietimo ugdytojams, bibliotekininkams bei visiems kitiems besidomintiems ar norintiems sužinoti daugiau apie autorių teises. Jame glaustai ir suprantamai pateikiama svarbiausia informacija apie autorių teises, išimtys, legalių platformų sąrašas, 20 idėjų pamokoms bei mokomasis filmas, supažindinantis su pagrindinėmis autorių teisių taisyklėmis.

METODŲ RINKINYS

MEMA ambasadoriai:

Andželika Aleksandravičiūtė (Vilniaus Sofijos Kovalevskajos gimnazija)
Ingrida Bertulienė (Klaipėdos Vydūno gimnazija)
Arvydas Girdzijauskas (Klaipėdos Vydūno gimnazija)
Sigita Kalvaitienė (Vilniaus Salomėjos Nėries gimnazija)
Rytis Kopūstas (Vilniaus Salomėjos Nėries gimnazija)
Audronė Kuisytė-Zubkaitienė (Vilniaus Jono Pauliaus II gimnazija)
Loreta Mikutienė (Šiaulių Juventos progimnazija, Šiaulių J. Janonio gimnazija)
Aušra Niparaviečienė (Klaipėdos licėjus)
Agneta Sarafinaitė (Vilniaus Vytauto Didžiojo gimnazija, Vilniaus lopšelis – darželis Žolynėlis)
Angelija Vekterienė (Vilniaus Karoliniškių gimnazija)
Loreta Zinkevičienė (Turgelių Aistuvos gimnazija, Nacionalinė M. K. Čiurlionio menų mokykla)

Edukacinė autorių teisių programa Lietuvos mokykloms įgyvendinama bendradarbiaujant Meno aviliui su Lietuvos gretutinių teisių asociacija ,,Agata”. Programą finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

Kontaktai:
Dovilė Alėbaitė
dovile.alebaite@gmail.com
+370 618 12059