Meno teisės, mano pareigos! (MEMA)

Nuo programos pradžios (2019 m.), ieškant geriausių autorių teisių temos integravimo į ugdymo procesą būdų, dirbta su Lietuvos mokytojais|omis, autorių teisių, neformalaus švietimo ir medijų edukacijos specialistais|ėmis. Bendro darbo rezultatas – metodų rinkinys autorių teisių tema 5–12 klasių pedagogams|ėms. Rengiant metodų rinkinį, buvo dirbama „iš apačios“: visų pirma, tariamasi su mokytojais|omis – savotiškais šios programos ambasadoriais|ėmis, koks metodų rinkinys būtų patrauklus naudoti, ir tik tada kuriami mokymo įrankiai.

Metodų rinkinį rekomenduojame pilietinio ugdymo, etikos, lietuvių kalbos ir literatūros, užsienio kalbų, menų (muzikos, dailės, teatro, fotografijos, kino ir kt.), informacinių technologijų mokytojams|oms, neformalaus švietimo ugdytojams|oms, bibliotekininkams|ėms bei visiems kitiems, besidomintiems ar norintiems sužinoti daugiau apie autorių teises. Jame glaustai ir suprantamai pateikiama svarbiausia informacija apie autorių teises, išimtys, legalių platformų sąrašas, 20 idėjų pamokoms bei mokomasis filmas, supažindinantis su pagrindinėmis autorių teisių taisyklėmis.

METODŲ RINKINYS

2021 m. rugsėjį prasidėjo II-asis projekto „Meno teisės, mano pareigos!“ (MEMA) etapas, kurio tikslas – skatinti autorių teisių ir gretutinių teisių apsaugą bei ugdyti nepakantumą neteisėtam kūrinių naudojimui Lietuvos mokyklose, praktiškai integruojant šias temas į ugdymo procesą ir keliant pedagogų kvalifikaciją.

Šio etapo metu į projekto veiklas planuojama įtraukti ne mažiau nei 20 mokyklų, 200 pedagog(i)ų ir 200 moksleivių. Projekto dalyviai|ės dalyvaus įvairiuose seminaruose autorių teisių tema, matuosis kūrėjų roles kūrybinių dirbtuvių su Lietuvos autoriais ir autorėmis metu, prisidės prie MEMA metodų rinkinio plėtros ir sklaidos Lietuvos mokyklose.

MEMA ambasadoriai:

Andželika Aleksandravičiūtė (Vilniaus Sofijos Kovalevskajos gimnazija)
Ingrida Bertulienė (Klaipėdos Vydūno gimnazija)
Arvydas Girdzijauskas (Klaipėdos Vydūno gimnazija)
Sigita Kalvaitienė (Vilniaus Salomėjos Nėries gimnazija)
Rytis Kopūstas (Vilniaus Salomėjos Nėries gimnazija)
Audronė Kuisytė-Zubkaitienė (Vilniaus Jono Pauliaus II gimnazija)
Loreta Mikutienė (Šiaulių Juventos progimnazija, Šiaulių J. Janonio gimnazija)
Aušra Niparaviečienė (Klaipėdos licėjus)
Agneta Sarafinaitė (Vilniaus Vytauto Didžiojo gimnazija, Vilniaus lopšelis – darželis Žolynėlis)
Angelija Vekterienė (Vilniaus Karoliniškių gimnazija)
Loreta Zinkevičienė (Turgelių Aistuvos gimnazija, Nacionalinė M. K. Čiurlionio menų mokykla)

Edukacinė autorių teisių programa Lietuvos mokykloms įgyvendinama „Meno aviliui“ bendradarbiaujant su Lietuvos gretutinių teisių asociacija AGATA. Programą finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

Kontaktai:
Dovilė Alėbaitė
dovile.alebaite@gmail.com
+370 618 12059