Gilios upės tyliai plaukia

 „Gilios upės tyliai plaukia“ yra tęstinis vasaros kino peržiūrų ir renginių ciklas, vykstantis po Liubarto tiltu. Projekto programa formuojama bendradarbiaujant su Vilniuje ir Kaune veikiančiomis kultūros organizacijomis, kurioms svarbus bendruomeniškumas, nekomercinės kultūros ir meno puoselėjimas.

Pirmą kartą projektas surengtas 2020 metais, kai kino rodytojų planus pakoregavo dėl pandemijos sustabdytas kino teatrų ir kitų kultūros įstaigų veikimas. „Meno avilys“,  ieškodamas saugaus būdo rodyti filmus, peržiūrų programas perkėlė į erdvę po Liubarto tiltu, kur 2019 metais skulptorių Andriaus Labašausko ir Ryčio Urbansko iniciatyva buvo įrengta rausva skulptūrinė kompozicija, galinti veikti ir kaip amfiteatras. Pakvietus prie programos prisijungti kitas kultūros organizacijas ir nepriklausomus/as kuratorius/es, atsirado bendruomeniškas principais kuriamas projektas „Gilios upės tyliai plaukia“. Jo programoje pristatoma judančių vaizdų įvairovė: nuo nebylaus kino koncertų ar kino klasikos iki videomeno bei meninink(i)ų filmų.

Iki šiol į kino kultūrą orientuota „gilių upių“ programa 2023 metais plačiau atsivėrė ir kitoms kultūros bei meno sritims. Atviru kvietimu prie programos prisijungti pakvietėme ne tik judančių vaizdų lauke dirbančias, bet ir įvairių sričių kultūrą pristatančias organizacijas bei nepriklausomus/as kuratorius/es.

Projektą dalinai finansuoja Lietuvos kino centras, Vilniaus miesto savivaldybė. „Meno avilio“ projektų strateginis partneris – Lietuvos kultūros taryba.

2024 m. RENGINIO PROGRAMA

2023 m. RENGINIO PROGRAMA

2022 m. RENGINIO PROGRAMA

2021 m. RENGINIO PROGRAMA

2021 m. RENGINIO KATALOGAS

2020 m. RENGINIO PROGRAMA

Kontaktai:
Ona Kotryna Dikavičiūtė
ona.dikaviciute@menoavilys.lt
+370 614 64042