Pasaulio filmavimo diena

Nors karantinas riboja mūsų ryšius su pasauliu, šiandien Anykščių Jono Biliūno gimnazijos kino klubo nariai kartu su bendraminčiais iš Ispanijos, Vokietijos, Slovėnijos ir Čilės dalyvauja tarptautinėje pasaulio filmavimo dienoje „#12novCINEMA”.

„#12novCINEMA“ – Barselonos meno edukacijos organizacijos „A Bao A Qu“ iniciatyva, šiemet prie jos prisijungė ir Lietuva. Lapkričio 12-ąją savo pasaulius filmuos net keliasdešimt skirtingų šalių atstovų. Mokiniai, mokytojai ir profesionalūs kino režisieriai kurs vienos minutės trukmės kūrinius ir dalinsis tuo, ką mato savo aplinkoje. Filmavimo kamerų objektyvuose atsidurs miestai ir gyvenvietės, atviros erdvės, savo „vaidmenis“ atliks ir klimato bei dangaus reiškiniai. Deja, kai kuriuose kraštuose karantino sąlygos tokios griežtos, kad dalis projekto dalyvių net negali išeiti iš namų, todėl pasaulį filmuos per savo langus. Projekto dalyviai atstovauja tarptautinius projektus „Cinema en curs“ ir „Moving Cinema“.

Medijų edukacijos ir tyrimų centro “Meno avilys” kino edukacijos projektų vadovė ir šios iniciatyvos koordinatorė Lietuvoje Gintė Žulytė mano, jog Pasaulio filmavimo diena, visų pirma, padės pajusti kino suteikiamą bendrumo jausmą: „Tai ypač vertiname pandemijos ir karantino metu. Taikydami keletą tokių pačių filmavimo sąlygų (bendras planas, statiška kamera, dėmesys šviesai ir kompozicijai, diegetinis garsas), filmuosime skirtingas vietoves, bet tą patį dangų. Džiugu, kad šiemet galėsime dalintis ir vaizdais iš Anykščių bei Vilniaus.“

Visas Tarptautinės pasaulio filmavimo dienos „#12novCINEMA akimirkas galima pamatyti „Cinema en curs“ interneto puslapyje bei „Instagram“ paskyroje. Jie bus pildomi audiovizualiniais kūriniais visą dieną, kadangi filmavimas prasidėjo šiandien iškart po vidurnakčio, o baigsis 23 val. 59 minutės.

Kitais metais “Meno avilys” ketina pakviesti prie Anykščių Jono Biliūno gimnazijos kino klubo prisijungti ir daugiau dalyvių iš Lietuvos.

Kontaktai pasiteirauti:
“Meno avilio” kino edukacijos projektų vadovė Gintė Žulytė
+370 680 50 575
gzulyte@gmail.com