Medijų raštingumo pamokos

Visas mokyklas ir kitas ugdymo, socialinių paslaugų ar su jaunimu dirbančias kultūros įstaigas kviečiame ne tik žiūrėti pamokas, bet ir dalyvauti konkurse bei laimėti virtualios realybės patirtį „Angelų takais“ savo klasei. Daugiau informacijos www.didelimaziekranai.lt

Gyvename judančių vaizdų pripildytame pasaulyje. Filmai, televizijos laidos, vaizdo žaidimai, reklamos, muzikiniai klipai ir kitos audiovizualinės medijos, tai – šiuolaikinė kultūra, formuojanti mūsų pasaulėvaizdį. Tačiau, ką apie ją žinome? Kviečiame pažinti mus supančius didelius ir mažus ekranus.

Spalio pabaigoje Lietuvos ryto televizijoje pradėtas rodyti projekto „Dideli maži ekranai. Medijų raštingumas Lietuvos mokyklose“ kartu su animatore Egle Davidaviče ir režisieriumi Klementu Leonu Davidavičiumi kurtas trumpų pamokų ciklas, pristatantis judančių vaizdų kultūrą. Pamokos rodomos šeštadieniais ir sekmadieniais 15:55 val. iki gruodžio 13 d.

Pamokas jums patogiu metu galima žiūrėti ir internete – projekto ,,Dideli maži ekranai” socialinio tinklo facebook paskyroje.

„Angelų takais“ – režisierės Kristinos Buožytės ir prodiuserio Vitalijaus Žuko sukurtas virtualios realybės projektas, suteikiantis galimybę M. K. Čiurlionio kūrybą patirti nauja ir įtraukiančia forma. Skambant M. K. Čiurlionio muzikai, žiūrovas keliauja po šio išskirtinio menininko magišką paveikslų pasaulį.

***

Projektas „Dideli maži ekranai“ – jau penktus metus vykdomas Britų tarybos ir medijų edukacijos bei tyrimų centro „Meno avilys“ medijų raštingumo projektas mokykloms. Juo siekiama ugdyti Lietuvos mokytojų ir vyresniųjų klasių mokinių medijų raštingumą, ypatingą dėmesį kreipiant į audiovizualines medijas ir mokiniams aktualius medijų produktus: kino filmus, socialinius tinklus, kompiuterinius žaidimus, reklamą, televiziją ir multimedijų žurnalistiką. „Dideli maži ekranai“ – Britų tarybos ir Meno avilio projektas, finansuojamas Britų tarybos ir Lietuvos kultūros tarybos lėšomis. Projektu siekiama ugdyti Lietuvos mokytojų ir vyresniųjų klasių mokinių medijų raštingumą. Ypatingas dėmesys kreipiamas į audiovizualines medijas ir mokiniams patrauklius medijų produktus (kiną, reklamas, kompiuterinius žaidimus, socialinius tinklus, televiziją ir multimedijų žurnalistiką).

„Dideli maži ekranai“ yra Britų tarybos kultūrinių ryšių programos #PeopleToPeople (vykdomos visose trijose Baltijos šalyse) dalis. Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

„Dideli maži ekranai“ projekto vadovė
Dovilė Alebaitė
dovile.alebaite@gmail.com
8 618 12059