Sinemateka

Sinemateką sudaro fizinė ir virtualioji erdvė. Tai – adresu A. Goštauto g. 2, Vilniuje („Planeta“) įsikūrusi „Meno avilio“ kino ir medijų leidinių biblioteka-skaitykla ir filmoteka, bei svetainė Sinemateka.lt, kur galima nemokamai išvysti „Meno avilio“ restauruotus lietuviškus filmus ir kuruotas filmų programas.

Menoavilys mediateka

Erdvė

Visuomenei atvira, vienintelė kinui ir medijoms skirta specializuota vieta Lietuvoje. Joje galima susipažinti su įvairiomis kino ir medijų formomis: žiūrėti, tyrinėti, skaityti vietoje arba pasiimti norimą leidinį į namus. Sinemateka įkurta Jono Meko leidinių kolekcijos pagrindu „Meno avilioiniciatyva 2006 metais. Patalpas suteikia Vilniaus savivaldybė.

Leidinių e. katalogas ir užsakymas (atsiimti vietoje) → 

Menoavilys1205-82

Kolekcijos ir katalogas

Sinematekos kolekciją sudaro aktualiausi ir svarbiausi leidiniai apie kiną ir medijas bei įvairiapusiškas archyvas. Nuolat atnaujinamą kolekcijos dalį sudaro šiuolaikinės kino ir medijų kultūros procesus pristatančios knygos ir periodika. Archyvą sudaro kino kritikų, kūrėjų, festivalių, organizacijų dovanotos kolekcijos.

Apie projektą plačiau →

lentyna

Lentyna „Atrinkta kino kūrėjų ir tyrinėtojų“

Pakvietėme į sinematekos kolekciją, saugomą visuomenei atvirame archyve adresu A. Goštauto g. 2 (Vilnius), žvilgtelėti kino kūrėjus|as ir tyrinėtojus|as. Paprašėme jų išsirinkti po keletą knygų, žurnalų ir filmų, kuriuos jie|jos rekomenduoja žmonėms, kuriantiems filmus, studijuojantiems kiną ar tiesiog norintiems apie šią sritį praplėsti savo žinias. Taip sinematekoje atsirado personalizuotų pasirinkimų lentyna.

Kviečiame su lentynos turiniu susipažinti gyvai užsukus į sinemateką arba čia →

Informacija lankytojams

Kino ir medijų erdvė „Planeta“, A. Goštauto g. 2, Vilnius
info@sinemateka.lt | +370 683 28 398

Pirmadienis: uždaryta
Antradienis: 14:00-19:00
Trečiadienis: 14:00-19:00
Ketvirtadienis: 14:00-19:00
Penktadienis: 14:00-19:00
Šeštadienis: 14:00-19:00
Sekmadienis: uždaryta

*Susipažinti su sinematekoje esančių leidinių sąrašu galite čia. Jei šiame e. kataloge neradote norimo leidinio, galimų užsakymų pasiūlymus rašykite el. p. info@sinemateka.lt.

Planeta-228
screenshot_20220105_113638

Sinemateka.lt

Virtuali restauruotų ir suskaitmenintų lietuviškų dokumentinių filmų, video meno darbų, kuruotų programų svetainė. Filmus lydi pokalbiai su kūrėjais ir kūrėjomis, kūrinių atsiradimo kontekstą nušviečiantys tekstai. Sinemateka.lt kūrė naujos kartos kultūros ir kino istorikės, kuratorės, edukatorės, restauratoriai ir archyvistai. Technologijų ir inovacijų festivalio „LOGIN 2019“ apdovanojimuose projektas pripažintas Geriausiu ne pelno siekiančio tinklalapiu.

Iliustracija: kadras iš Henriko Gulbino videokūrinio „Nesugalvoti dalykai“, 1988.

Apie projektą plačiau →

Kino skaitmeninimas ir restauravimas

Pradėjome 2012 m. nuo režisieriaus Audriaus Stonio dokumentinio filmo „Neregių Žemė“ (1992), kuris tapo pirmuoju restauruotu filmu Lietuvos kino istorijoje. Skaitmeninį posūkį kine pradėjome norėdami sugrąžinti kino kūriniams pirminį pavidalą ir suteikti galimybę laisvai cirkuliuoti nacionaliniuose bei tarptautiniuose kino teatruose. Už šią iniciatyvą esame apdovanoti Nacionalinių kino apdovanojimų „Sidabrine gerve“ ir Lietuvos operatorių asociacijos dėkingumo prizu „Ąžuolu“.

Apie projektą plačiau →

Screen Shot 2021-03-13 at 15.37.54
MG_6044_400x266

Dokumentinio kino antologija

Suskaitmenintų ir restauruotų filmų DVD rinkinys ir katalogas, kuriame lietuvių – anglų kalbomis pristatomi svarbiausi lietuvių dokumentiniai filmai nuo autorinės dokumentikos ištakų 7-dešimtmetyje iki pirmaisiais nepriklausomybės dešimtmečiais kūrusios „lūžio“ kartos. Leidinys pateko į tarptautinio archyvinio kino festivalio „Il Cinema Ritrovato“ (Italija) geriausių kino DVD apdovanojimų finalininkų gretas.

Apie projektą plačiau →