Kino ir medijų erdvė „Planeta“, aktyviai veikianti medijų ir kino pristatymo bei edukacijos srityse vysto naują kryptį – imersyvių vaizdo ir garso technologijų pristatymą. Čia įrengtos keturios virtualiosios realybės stotelės, kuriose bus eksponuojami ir viešai prieinami virtualiosios realybės kūriniai. Turinys bus kuruojamas – ekspozicijoms parenkami tik meninę ir edukacinę vertę turintys projektai iš Lietuvos ir užsienio. Nuo liepos 5-osios čia pradedamas demonstruoti pirmasis kūrinys – tarptautiniais apdovanojimais įvertinta režisierės Kristinos Buožytės virtualiosios realybės animacija „Angelų takais“.
Vienos iš „Planetoje“ veikiančių organizacijų, medijų edukacijos ir tyrimų centro „Meno avilys“, vadovas Žygimantas Jančoras džiaugiasi galimybe rodyti išskirtinį projektą, 2018 m. pristatytą 75-ojo Venecijos kino festivalio „Biennale College Cinema – Virtual Reality“ konkursinėje programoje. Jo manymu, kino ir medijų erdvė galėtų tapti nuolatine vieta virtualiosios realybės (VR) projektų seansams, kur didelis dėmesys būtų skiriamas Lietuvos kūrėjų projektams.
„Tikimės, kad nuo šiol „Planetoje“ pastoviai vyks VR kūrinių seansai ir premjeros – tiek Lietuvos, tiek užsienio kūrėjų, taip pat kūrybinės dirbtuvės, eksperimentai. Iki šiol VR projektai demonstruojami fragmentiškai, dažnai kaip parodos dalis galerijose ar muziejuose, tačiau pastovios vietos, kur nuolat būtų prieinami geriausi Lietuvoje ar užsienyje sukurti VR darbai, iki šiol nėra. Kalbant apie planus, jau dabar žinome, kad rudenį čia rodysime Vilniaus dokumentinių filmų festivalio VR filmų programą apie dangaus kūnus, žmogaus santykį su visata“, – komentuoja „Meno avilio“ vadovas Ž. Jančoras.
VR animacija „Angelų takais“ pristato kompozitoriaus ir dailininko Mikalojaus Konstantino Čiurlionio kūrybą – skambant kompozitorių M. K. Čiurlionio ir Mindaugo Urbaičio muzikai žiūrovai išvys net 60 dailininko paveikslų. Čiurlionio kūrybą ir jo darbų personažus sujungiantis siužetas kvies pakeliauti po menininko kurtą pasaulį, iš arčiau susipažinti su paveikslų veikėjais ir jų aplinka.
„Virtualios realybės platforma yra labai tinkama medija perteikti M. K. Čiurlionio kūrybą. Menininko dailės ir muzikiniai kūriniai tarsi pratęsia ir apjungia vienas kitą. O mūsų projektas suteikia žiūrovui išskirtinę galimybę patirti M. K. Čiurlionio kūrybos harmoniją, keliaujant jo darbų motyvais sukurtame nežemiškame pasaulyje“, – teigia „Angelų takais“ režisierė Kristina Buožytė.
VR stotelių įrengimas – bendras Kino Studijos, medijų edukacijos ir tyrimų centro „Meno Avilys“, imersyvios realybės studijos „Okta“ ir „Skalvijos“ kino centro projektas.
Virtualios realybės animacijos seansai „Planetoje“ (A. Goštauto g. 2) vyks darbo dienomis nuo 15 iki 19 valandos.
Bilietus į „Angelų takais“ seansus galima įsigyti: https://tickets.paysera.com/lt/event/angelu-takais-vr-labaratorija