Diskusija ir kino programa „Fokuse: moterys dokumentikoje“

Šiandien, birželio 22 d. 19 val., kino ir medijų erdvėje Planeta (A. Goštauto g. 2) kviečiame į diskusiją, kurioje klausime – į kokią moterį fokusą kreipia Lietuvos dokumentinis kinas?

Dokumentinis kinas užima ypatingą vietą Lietuvos kine – jame susitinka ir tradicija, ir naujų formų paieška. Dokumentinis kinas – tai ir moterų kūrybos teritorija. Kaip keitėsi moterų portretai nuo 90-ųjų iki dabar? Ar skiriasi moterų atvaizdavimas vyrų ir moterų kūryboje? Kokius socialinius, kultūrinius lūžius fiksuoja skirtingos kūrėjų kartos? Kaip keičiasi moterų, vyrų kūnai ir žvilgsniai?

Kaip pasikeitė Lietuvos dokumentinis kinas – klausime kūrėjų, kuratorių ir tyrėjų: režisierės Janinos Lapinskaitės, prodiuserės Dagnės Vildžiūnaitės, kino ir vizualumo tyrėjos Natalijos Arlauskaitės, režisieriaus, scenaristo, aktoriaus, prodiuserio Arturo Jevdokimovo, programos kurartorės, leidyklos „Lapas“ vadovės Monikos Gimbutaitės. Diskusiją moderuos kino ir kultūros istorikė Lina Kaminskaitė.

Į renginį būtina registracija ::: t.ly/iXip

Renginys bus tiesiogiai transliuojamas leidyklos LAPAS paskyroje bei LRT.lt: https://www.lrt.lt/mediateka/tiesiogiai/live9

Diskusija rengiama nemokamos kino programos „Fokuse: moteris dokumentikoje“ pagrindu. Kaip teigia programos kuratorė, leidyklos vadovė Monika Gimbutaitė, atrenkant kūrinius siekta pristatyti kuo įvairesnius moterų portretus dokumentikoje – tiek lietuvių režisierių darbuose, tiek bendros gamybos projektuose. Programos žiūrovai turės galimybę susipažinti su įvairių profesijų, socialinių vaidmenų ir amžiaus herojėmis, kurios fiksuojamos renkantis skirtingas reprezentacijos strategijas.

Ilgametražius filmus birželio 17 d. – liepos 30 d.  galima išvysti:
http://www.sinemateka.lt/kuruotos-programos#monika-gimbutaite-fokuse-moteris-dokumentikoje

Trumpametražius filmus birželio 17 d.  – liepos 17 d. galima išvysti:
https://www.lrt.lt/tema/fokuse-moteris-dokumentikoje

Programa „Fokuse: moteris dokumentikoje“ organizuojama bendradarbiaujant leidyklai LAPAS, Meno aviliui, Lithuanian Shorts ir LRT.lt. Programos rodymą parėmė Lietuvos kino centras. Renginių atspirties tašku tapo leidyklos neseniai išleista Natalijos Arlauskaitės ir Linos Kaminskaitės sudaryta straipsnių rinktinė „Fokuse: moterys Lietuvos kine“. Pirmoji feministinės kinotyros knyga lietuvių kalba į dienos šviesą iškelia pamirštas moteris kūrėjas ir nagrinėja moterų reprezentacijos kine klausimus.