Dalyvauk nemokamuose kino kursuose

Medijų edukacijos ir tyrimų centras ,,Meno avilys”, bendradarbiaudamas su „Youngblood” kino mokykla, kviečia 16-18-mečius dalyvauti atrankoje į nemokamus kino kursus, kuri vyksta iki vasario pabaigos. Organizatoriai tikisi sulaukti įvairių Lietuvos regionų jaunimo, jaučiančio norą bei pareigą kalbėti apie tai, kas vyksta aplinkui, kandidatūrų. Nuotolinių užsiėmimų metu bus ne tik teoriškai supažindinama su kinu ir jo gamybos etapais, bet ir praktiškai kuriami filmai, taip pat tyrinėjami jaunimo tapatumas, priklausymas bendruomenėms ir dialogų tarp jų mezgimas.

Idėja organizuoti kino kursus kilo medijų raštingumo skatinimo projekto „Dideli maži ekranai“ organizuotų kūrybinių dirbtuvių Lietuvos mokyklose metu. Jose aktyviai dalyvavo daug motyvuoto jaunimo, besidominčio šiuo menu, tačiau savo miestelyje neturinčių kino būrelio. Ši tendencija itin išryškėjo bendraujant su moksleiviais už didmiesčių ribų. Siekiant sumažinti šią atskirtį, bendradarbiaujant su „Youngblood“ kino mokykla, „Meno avilys“ nusprendė pasiūlyti 7 susitikimų kino kursą vyresnių klasių mokiniams, gyvenantiems regionuose ir turintiems mažiau galimybių.

Užsiėmimai vyks kovo 12 – balandžio 2 dienomis, antradieniais ir penktadieniais, 16 – 18 val., nuotolinių susitikimų platformoje ,,Zoom”. Kino kurso vadovas – režisierius Laurynas Bareiša. Savo patirtimi taip pat dalinsis: režisierė ir scenaristė Marija Kavtaradzė, montažo režisierius Armas Rudaitis, garso režisierė Iveta Masevičiūtė. Galutinius darbus vertins operatorius ir režisierius Vytautas Katkus bei prodiuserė Klementina Remeikaitė.

Laurynas Bareiša – vienas ryškiausių Lietuvos jaunųjų režisierių, kurio filmai „Pirtis“, „Kaukazas“, „Kupranugaris“, „Atkūrimas“ kasmetiniuose Lietuvos kino apdovanojimuose „Sidabrinė gervė“ buvo ne kartą nominuoti tarp geriausių trumpametražių vaidybinių kino filmų, o 2018-aisiais ir pelnė jam apdovanojimą. Režisieriaus kūryba taip pat pristatyta Venecijos, Berlyno, Lokarno kino festivaliuose. Už filmo „Išgyventi vasarą“ kinematografiją Lietuvos kino operatorių apdovanojimose „Ąžuolas“ Laurynas pateko tarp geriausių 2019-2020 metų šalies operatorių. L. Bareiša taip pat dėsto scenarijaus rašymą LMTA ir „Youngblood” kino mokykloje.

Norintieji dalyvauti iki vasario 28 d. imtinai turi užpildyti anketą: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfGCc7sR-BwgIqxYmOjQYRK_ozu-2Xpc5w0ChIVoxHbDA-p1w/viewform ir nufilmuoti 1 minutės trukmės video apie tai, kokį filmą norėtų sukurti. Vaizdo įrašus siųsti el. paštu labas@didelimaziekranai.lt . Atrankos rezultatai bus skelbiami kovo 3 dieną. Prioritetas teikiamas regioninei įvairovei.

Programa (paskaitos vyks antradieniais ir penktadieniais 16 – 18 val.)

1. Kovo 12 d. Susipažinimas

2. Kovo 16 d. Scenarijaus teorija (istorija / tema)

3. Kovo 19 d. Vaizdas (kadruotė / stilistika). Idėjų aptarimas.

4. Kovo 23 d. Garsas ( įrašymas / garso postprodukcija). Vizualinio stiliaus aptarimas.

5. Kovo 26 d. Pasiruošimas filmavimui (lokacijos / dailė / kostiumai / grimas).

6. Kovo 29 d. Montažas

7. Balandžio 2 d. Peržiūra / aptarimas

Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

Projekta organizuoja Medijų edukacijos ir tyrimų centras ,,Meno avilys”, bendradarbiaujant su „Youngblood” kino mokykla

***

Kontaktai pasiteiravimui:

Projekto koordinatorė
Dovilė Alėbaitė
+37061812059
dovile.alebaite@gmail.com