Žanrinio kino platformos „Kitas kinas“ žvilgsnis į Sinemateką

Agnės Papievytės nuotr.

Pakvietėme į sinematekos kolekciją, saugomą visuomenei atvirame archyve adresu A. Goštauto g. 2 (Vilnius), žvilgtelėti kino kūrėjas (-us) ir tyrinėtojas (-us). Paprašėme jų išsirinkti po keletą knygų, žurnalų ir filmų, kuriuos jie/jos rekomenduoja žmonėms, kuriantiems filmus, studijuojantiems kiną ar tiesiog norintiems apie šią sritį praplėsti savo žinias. Taip Sinematekoje atsirado personalizuotų pasirinkimų lentyna „Atrinkta kino kūrėjų ir tyrinėtojų“.

Kviečiame susipažinti su žanrinio kino platformos „Kitas kinas“ vadovo, kino tyrėjo ir kuratoriaus Karolio Žuko pasirinkimais ir argumentacijomis. Jo siūlomus leidinius į namus galite užsisakyti iBiblioteka platformoje.

Karolis Žukas / „Kitas kinas“

Šis rinkinys – tai žanrinio kino teorijos selekcija nuo jau klasika tapusių knygų iki šiuolaikinių pamąstymų apie siaubo, fantastinį, erotinį kiną.

Sudarant rinkinį norėjosi miksuoti leidinius, kurie jau yra tapę klasika su šviežiais leidiniais, tad rasite tokių gerai žinomų teoretikių kaip Susan Sontag ir Carol J. Clover knygas, jau kultine tapusią „House of Psychotic Women“, bei pamąstymus apie siaubo kiną queer kampu.

Skyrėme šiek tiek dėmesio sexploitation filmų fenomenui: kino istorikė Elena Gorfinkel papasakos apie erotinius filmus kurtus 7 ir 8 deš. Amerikoje, o žurnalistas Jimmy McDonough apie vieną iš tokių filmų kūrėjų – Russ Meyer.

Rinkinyje yra ne tik ką paskaityti, bet ir kur paganyti akis – jūsų laukia vizualinė Godzilos filmų istorija.

Leidiniai (knygas galima skaityti vietoje arba skolintis į namus):

– Carol J. Clover, „Men, Women, and Chain Saws: Gender in the Modern Horror Film“
– Elena Gorfinkel, „Lewd Looks: American Sexploitation Cinema in the 1960s“
– Jimmy McDounough, „Big Bosoms and Square Jaws: The Biography of Russ Meyer, King of the Sex Film“
– Joe Vallese, „It Came from the Closet: Queer Reflections on Horror“
– Kier-La Janisse, „House of Psychotic Women: An Autobiographical Topography of Female Neurosis in Horror and Exploitation Films“
– Osamu Kishikawa, „GODZILLA: History of Formative Arts 1954-2016“
– Susan Sontag, „Notes on „Camp“

Kiti kino kūrėjų ir tyrinėtojų pasirinkimai čia.