Švytintys šešėliai

2018 metais du mėnesius trukusi vienu originaliausių balsų šiuolaikinio kino ir meno pasaulyje vadinamo tailandiečių kino režisieriaus ir menininko Apichatpongo Weerasethakulo videoinstaliacijų paroda Šiuolaikinio meno centre ir filmų retrospektyva ŠMC kino salėje bei „Skalvijos“ kino centre. Toks išsamus Weerasethakulo kūrybos pristatymas yra pirmasis ne tik Lietuvoje, tačiau ir visame Rytų Europos regione.

Apichatpongas Weerasethakulas (g. 1970 m. Bankoke, Tailande) aktyviai kuria nuo dešimtojo dešimtmečio pradžios. Režisieriaus filmas „Tropikų karštinė“ (Tropical Malady, 2004) pelnė Kanų kino festivalio žiuri apdovanojimą, o už filmą „Dėdė Būnmis, kuris prisimena savo praeitus gyvenimus“ (Uncle Boomnie Who Recalls His Past Lives, 2010) jis buvo apdovanotas Kanų kino festivalio „Auksinės palmės šakelės“ prizu.

Weerasethakulas taip pat kuria videoinstaliacijas, performansus, fotografijas. Menininko kūryba plačiai pristatyta svarbiausiuose tarptautiniuose šiuolaikinio meno renginiuose, tarp kurių –11-oji Šardžos bienalė JAE (2013), „dOCUMENTA(13)“ (2012) paroda Kaselyje, 7-oji Stambulo bienalė (2001). Jo solo parodos surengtos tokiose meno institucijose kaip „Tate Modern“ Londone (2016) ir „The New Museum“ Niujorke (2011).

LEIDINYS

Projekto organizatoriai: „Meno avilys“ ir Šiuolaikinio meno centras
Projekto partneris: „Skalvijos“ kino centras
Projekto rėmėjas: Lietuvos kultūros taryba