Projektorinė. Kino teatras regione

Kino ir medijų erdvės „Planeta“ lange įrengta instaliacija yra pirmasis platesnio kino kultūros tyrimo Lietuvos regionuose etapas, kuriuo siekiama suskaičiuoti Lietuvos miestuose ir miesteliuose (išskyrus Vilnių ir Kauną) esančias kino rodymo erdves. Taip pat norima atkreipti dėmesį į mąžtantį jų skaičių ir būklę bei aktualizuoti kultūrinį ir architektūrinį jų paveldą.

Iš praėjusio amžiaus pabaigoje šalies regionuose veikusių 140-ies, šiame tyrime užfiksuoti 16-ka savo pirminės išvaizdos pernelyg nepakeitusių kino teatrų. Instaliacijoje eksponuojamos 2020 m. rudenį fotografo Simo Lin užfiksuotos dokumentinės kino teatrų interjerų ir eksterjerų nuotraukos. Fotografinį pasakojimą papildo pokalbiai su kino teatruose dirbančiais ir dirbusiais žmonėmis.Šiame garso įraše girdėti Vlado Pusvaškio, Vaclovo Aleksandravičiaus, Laimutės Ašmonaitienės ir Virgilijaus Kojalos atsiminimai apie kino teatrus.


Projekto komanda: Jogintė Bučinskaitė, Dangiras Bugas, Marija Drėmaitė, Justinas Dūdėnas, Jurgis Griškevičius, Žygimantas Jančoras, Lina Kaminskaitė, Monika Kisliakovaitė, Austėja Kuskienė, Kęstutis Kuskys, Simonas Linkevičius, Marius Lukošiūnas, Auksė Podolskytė, Urtė Sabutytė, Raimonda Tamulevičiūtė.

Daugiau informacijos: info@menoavilys.org

Organizatorius – „Meno avilys“
Informacinis partneris – „15min“
Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba
Partneriai: Vilniaus miesto savivaldybė, „Clear Channel“

Nuotraukų autorius – Simas Lin

Kino teatras „Mituva“ Alantoje