Nemokami seansai Kauno senjorams: filmai apie meilę ir susitikimai su psichologais

Spalio 1-ąją minima Tarptautinė pagyvenusių žmonių diena, tad Kauno miestas visą mėnesį dedikuoja senjorams. Prie šios iniciatyvos drauge su Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuru jungiasi ir medijų edukacijos ir tyrimų centras „Meno avilys“. Kauno senjorai ir senjorės kviečiami į du nemokamus seansus apie meilę ir gyvenimą, kuriuose apie matytus filmus, jų sukeltus išgyvenimus bus galima pasikalbėti su specializuotais psichologais.

Seansai vyks spalio 13 d. 13 val. ir spalio 27 d. 14 val. Kauno kino centre „Romuva“. Renginiai nemokami.

Spalio 13 d. bus rodomas vienas gražiausių filmų apie meilę – prancūzų režisieriaus Claude Lelouch drama „Gražiausi gyvenimo metai“.

Tai legendinio filmo „Vyras ir moteris“ (1966 m.) tęsinys, kur garsieji prancūzų aktoriai Anouk Aimée ir Jean-Louis Trintignant susitinka po daugelio metų, kad jų veikėjai Ana ir Žanas Luji, buvę mylimieji, leistųsi į švelnius prisiminimus.

Spalio 27 d. bus galima išvysti Venecijos kino festivalyje apdovanotą nuotaikingą dramą iš Kolumbijos „Kandelarija“ (rež. Jhonny Hendrix Hinestroza). Filmas pasakoja apie Havanoje gyvenančią senukų porą – Kandelariją ir Viktorą, kurių kasdienybę pakeičia paslaptingas radinys. Jis atgaivina užgesusios meilės kibirkštį ir jie, pamiršę Kandelarijos ligą, ima nesivaržydami švęsti gyvenimą. Bet vieną dieną tas radinys dingsta.

Po seansų žiūrov(i)ų lauks pokalbiai su psichologais. Jiems senjorai ir senjorės galės užduoti rūpimus klausimus, pasidalinti įspūdžiais ir pasvarstymais apie matytą filmą.

„Norime sukurti saugią erdvę, kur filmų temų, jų veikėjų paskatinti vyresnio amžiaus žmonės prabiltų apie jiems rūpimus, galbūt juos kamuojančius dalykus, o gal atvirkščiai – su aplinkiniais pasidalintų įkvepiančiais patyrimais, pasijaustų bendruomenės dalimi. Emocinės sveikatos specialistai turėtų padėti tai padaryti“, – sako projekto „Kauno Projekcijos“ organizatoriai.

„Projekcijos“ – tai medijų edukacijos ir tyrimų centro „Meno avilys“ organizuojamas nemokamų filmų peržiūrų ir jas lydinčių pokalbių su psichologais(-ėmis) ciklas.