„Kauno Projekcijų“ seansuose – nuo tarpusavio santykių iki LGBTQ+ priėmimo į visuomenę

Meno avilio“ organizuojamas pokalbių apie kiną ir emocinę savijautą ciklas „Projekcijos“ kaunietes ir kauniečius kviečia į pirmąją gyvą filmo peržiūrą ir aptarimą šiemet. Nemokamas romantinės komedijos „Netikėta meilė“ seansas vyks gegužės 5 d. prieš savaitę duris atvėrusiame kino centre „Romuva“. Iš viso iki birželio pabaigos laukia keturi filmai bei jų aptarimai su psichikos sveikatos specialistais|ėmis.

Romantinėje komedijoje „Netikėta meilė“ du garsiausi Lotynų Amerikos aktoriai – nuostabioji Mercedes Morán ir žavusis Ricardo Darínas – vaidina vidutinio amžiaus porą, išgyvenančią egzistencinę krizę. Po 25 metų santuokos Markosas ir Ana ima kelti klausimus apie meilę, aistros prigimtį bei ištikimybę ir priima sprendimą, kuris iš esmės pakeis jų gyvenimą. Nors iš pradžių viengungystė pasirodo viliojanti ir įdomi, jai gyvenimas netruks pavirs monotonišku, o jam – kone košmaru.

Po peržiūros psichologė Neringa Čėlienė kalbės apie filme vystomą santykių krizės temą. Žiūrovai turės galimybę užduoti klausimus.

Neringa Čėlienė psichikos sveikatos srityje dirba daugiau nei dvidešimt metų. Taiko įvairių psichoterapijos mokyklų metodus bei priemones, labiausiai save sieja su egzistencinės psichoterapijos kryptimi.

Registracija gyvai ir nemokamai filmo „Netikėta meilė“ peržiūrai ir uždaram susitikimui su psichologe:  https://bit.ly/3Eb2aph

Gegužės 19 d. vakarą vyks virtualus režisierės Giedrės Beinoriūtės psichologinės dramos „Kvėpavimas į marmurą“ (2018) aptarimas. Filmo centre – inteligentiška šeima – Izabelė, Liudas ir epilepsija sergantis jų sūnus Gailius. Izabelei pavyksta įtikinti vyrą įsivaikinti užsispyrusį ir paslaptingą, ypatingą šešiametį Ilją. Nuo tos akimirkos šeimos gyvenimas pradeda keistis.

Užsiregistravus gaunamas kodas nemokamai filmo peržiūrai. Registracija: https://bit.ly/3jzvNHf

Du paskutiniai susitikimai vyks birželį. Birželio 2 d. suplanuotas virtualus filmo „Gražus sūnus“ (2018) aptarimas. Juosta sukurta pagal bestseleriu tapusius tėvo ir sūnaus Davido bei Nico Scheffų memuarus, kuriuose atskleidžiama šeimos kova su priklausomybe. „Oskarui“ už vaidmenį filme „Vadink mane savo vardu“ nominuotas aktorius Timothée Chalamet sukūrė įspūdingą personažą. Kartu su Steve’u Carellu jie įkūnijo įtaigius ir jaudinančius tėvo bei sūnaus santykius.

Užsiregistravus gaunamas kodas nemokamai filmo peržiūrai. Registracija: https://bit.ly/3xpA8Vu

Birželio 19-ąją Kauno „Projekcijas“ vainikuos gyvas filmo „Fantastiška moteris“ (2017) seansas ir aptarimas. Juostoje pasakojama apie transmoterį Mariną, kurios gyvenimas, atrodytų, klostosi puikiai, iki ištiktas širdies smūgio miršta jos mylimas vyras. Po peržiūros su emocinės sveikatos specialistu bus diskutuojama apie LGBTQ+ asmenų priėmimą į visuomenę.

Registracija: https://bit.ly/3uCpHME

Kauno „Projekcijos“ organizuojamos drauge su Kauno visuomenės sveikatos biuru.

Projekcijos“ – tai medijų edukacijos ir tyrimų centro „Meno avilys“ organizuojamas nemokamų filmų peržiūrų ir jas lydinčių pokalbių su psichologais|ėmis ciklas.