Kauno Projekcijos 2022

Medijų edukacijos ir tyrimų centras „Meno avilys“ ir Kauno visuomenės sveikatos biuras kaunietes ir kauniečius kviečia dalyvauti pavasario ir vasaros PROJEKCIJŲ susitikimuose – nemokamuose seansuose ir filmų aptarimuose su emocinės sveikatos specialistėmis|ais.

PROJEKCIJOS – tai filmų peržiūrų ir pokalbių ciklas, skirtas emocinei savijautai ir kasdien patiriamiems iššūkiams reflektuoti. Bendradarbiaujant su profesionaliomis|iais psichologėmis|ais filmai tampa atspirties tašku atviram pokalbiui, pasidalinimui patirtimis ar praktiniais patarimais.

Iš penkių būsimų renginių du bus gyvi, o likę – virtualūs.

Prieš kiekvieną virtualų filmo aptarimą yra galimybė pamatyti jį nemokamai. Užsiregistravusieji gauną specialų peržiūros kodą, kuris galioja iki filmo aptarimo dienos.

REGISTRACIJA (būtina):

Penkiuose būsimuose filmų aptarimuose bus kalbama apie nepasitikėjimą savimi, šeimoje kylančias problemas, tarpusavio santykius, tapimą tėvais bei vaikų ir tėvų nesusikalbėjimą. Paskutinio susitikimo metu bus diskutuojama apie LGBTQ+ asmeninų priėmimą į visuomenę.

KAUNO PROJEKCIJŲ kalendorius:

– balandžio 21 d. 19 val. filmo GUOBA IR „ŽUVĖDRA“ aptarimas su psichologe Vilma Petrikiene (filmas prieinamas nuo balandžio 7 d.). REGISTRACIJA: https://bit.ly/3E062te
– gegužės 5 d. 19 val. gyvas filmo NETIKĖTA MEILĖ seansas ir aptarimas. REGISTRACIJA: https://bit.ly/3Eb2aph
– gegužės 19 d. 19 val. filmo KVĖPAVIMAS Į MARMURĄ aptarimas (filmas prieinamas nuo gegužės 5 d.). REGISTRACIJA: https://bit.ly/3jzvNHf
– birželio 2 d. 19 val. filmo GRAŽUS SŪNUS aptarimas (filmas prieinamas nuo gegužės 19 d.). REGISTRACIJA: https://bit.ly/3xpA8Vu
– birželio 16 d. 19 val. gyvas filmo FANTASTIŠKA MOTERIS seansas ir aptarimas. REGISTRACIJA: https://bit.ly/3uCpHME

APIE FILMUS

GUOBA IR ŽUVĖDRA (Olmo & the Seagull), rež. Lea Glob, Petra Costa, 2015, Danija, Brazilija, Portugalija, Prancūzija, 85 min

Filme vaizduojama aktorių šeimos krizė. Besiruošdami naujam spektakliui pagal Čechovo „Žuvėdrą“, Olivija ir Seržas sužino, kad laukiasi kūdikio. Pagal vaidybinio kino dramaturgiją kuriamoje juostoje sekama dviejų aktorių kova su savo abejonėmis, Olivijos baimė dėl motinystės prarasti savo gyvenimo aistrą – aktorystę, supinami pjesės ir tikrojo gyvenimo siužetai. Režisierės, iš pradžių slėpusios filmo struktūrą, įsikiša ir diskutuoja su aktoriais. Atsakymas polemizuoja su nuvalkiotu teiginiu, kad nėra geresnio scenarijaus už patį gyvenimą. Kinas gali būti kaip gyvenimas, bet kad tuo patikėtų žiūrovai, reikia paryškinti spalvas arba jį tiesiog suvaidinti.

NETIKĖTA MEILĖ (An Unexpected Love), rež. Juan Vera, 2018, Argentina, 136 min

Šioje sąmojingoje romantinėje komedijoje du garsiausi Lotynų Amerikos aktoriai – nuostabioji Mercedes Morán ir žavusis Ricardo Darínas – vaidina vidutinio amžiaus porą, išgyvenančią egzistencinę krizę. Po 25 metų santuokos Markosas ir Ana ima kelti klausimus apie meilę, aistros prigimtį bei ištikimybę ir priima sprendimą, kuris iš esmės pakeis jų gyvenimą. Nors iš pradžių viengungystė pasirodo viliojanti ir įdomi, jai gyvenimas netruks pavirs monotonišku, o jam – kone košmaru.

KVĖPAVIMAS Į MARMURĄ, rež. Giedrė Beinoriūtė, 2018, Lietuva, Latvija, Kroatija, 97 min

Įtempto siužeto psichologinė drama „Kvėpavimas į marmurą“ – pirmasis režisierės Giedrės Beinoriūtės pilnametražis vaidybinis filmas, to paties pavadinimo Lauros Sintijos Černiauskaitės romano ekranizacija. Filmo centre – inteligentiška šeima – Izabelė, Liudas ir epilepsija sergantis jų sūnus Gailius. Izabelei pavyksta įtikinti vyrą įsivaikinti užsispyrusį ir paslaptingą, ypatingą šešiametį Ilją. Nuo tos akimirkos šeimos gyvenimas pradeda keistis…

GRAŽUS SŪNUS (Beautiful Boy), rež. Felix Van Groeningen, 2018, JAV, 120 min

Naujasis Felixo van Groeningeno filmas, paremtas bestseleriu tapusiais tėvo ir sūnaus Davido bei Nico Scheffų memuarais, pasakoja daugelį metų trukusią vienos šeimos istoriją kovojant su priklausomybe. Širdį verianti, bet įkvepianti patirtis atskleidžia pasikartojantį išgyvenimo, atkryčio ir išgijimo ciklą. „Oskarui“ už vaidmenį filme „Vadink mane savo vardu“ nominuotas Timothée Chalamet sugrįžta su dar vienu įspūdingu personažu. Kartu su Steve’u Carellu jie įkūnija įtaigius ir jaudinančius tėvo bei sūnaus santykius.

FANTASTIŠKA MOTERIS (A Fantastic Woman), rež. Sebastian Lelio, 2017, Čilė, Vokietija, Ispanija, 104 min

Transmoteris Marina dienomis dirba padavėja užkandinėje, o vakarais, dainuodama sodriu balsu, šokdina klubo lankytojus. Jos gyvenimas, atrodytų, klostosi puikiai, iki ištiktas širdies smūgio miršta jos mylimas vyras. Įspūdingas stiprios moters portretas atskleidžia Čilės visuomenės skaudulius. Berlyno kino festivalyje filmas laimėjo „Sidabrinį lokį“ už geriausią scenarijų, nominuotas „Oskarui“ ir „Auksiniam gaubliui“.