Filosofo ir režisieriaus prof. dr. Nerijaus Mileriaus žvilgsnis į sinemateką

Aušros Umbrasaitės nuotr.

Pakvietėme į sinematekos kolekciją, saugomą visuomenei atvirame archyve adresu A. Goštauto g. 2 (Vilnius), žvilgtelėti kino kūrėjas(-us) ir tyrinėtojas (-us). Paprašėme jų išsirinkti po keletą knygų, žurnalų ir filmų, kuriuos jie/jos rekomenduoja žmonėms, kuriantiems filmus, studijuojantiems kiną ar tiesiog norintiems apie šią sritį praplėsti savo žinias. Taip sinematekoje atsirado personalizuotų pasirinkimų lentyna „Atrinkta kino kūrėjų ir tyrinėtojų“.

Kviečiame susipažinti su filosofo ir režisieriaus prof. dr. Nerijaus Mileriaus pasirinkimais ir argumentacijomis. Apsilankę portale iBiblioteka, galėsite jas pasiimti skaityti į namus. Periodika ir filmai į namus neišduodami, tačiau juos galima skaityti/žiūrėti vietoje.

N. Milerius:

Intriguoja, kada teorija siekia ne primesti kinui savo pačios intelektualinius modelius, bet mokosi iš kino ir suvokia kiną kaip tikrovės suvokimo formą. Todėl tikiu, kad kino kūrėjus gali inspiruoti Gilles‘io Deleuze’o kino samprata, kurioje G. Deleuze’as siekia ne paaiškinti kiną, bet parodyti, kodėl pati tikrovė didžiu mastu yra kinas. Tuo pačiu tikiu, kad ir „teoretikus“ gali masinti Jono Meko ir kitų kino „chuliganų“ darbai, kuriuose nuolat laužomi vaizduotės ir mąstymo štampai ir stereotipai.

N. Mileriaus atrinkti leidiniai:

– Gilles Deleuze „Cinéma tome 1. L’Image-mouvement“ (išduodama į namus)
– Gilles Deleuze „Cinéma tome 2. L’Image-mouvement“ (išduodama į namus)
– Leen Engelen, Kris Van Hauckelom „European Cinema After the Wall: Screening East-West Mobility“ (išduodama į namus)
– Vivian Sobchack „The Persistence of History: Cinema Television and Modern Event“ (išduodama į namus)

N. Mileriaus atrinkti filmai:

– „Dada Cinema“ (žiūrėti vietoje)
– Jonas Mekas „Lost Lost Lost“ (žiūrėti vietoje)

Kiti kino kūrėjų ir tyrinėtojų pasirinkimai čia.