Atveriama „Patiltė II“ – praplėsta formalumų nevaržoma bendruomeniška erdvė prie Neries

Ateinantį ketvirtadienį, birželio 27 dieną bus atverta „Patiltė II“ – atsinaujinusi erdvė po Liubarto tiltu Žvėryne. Nemažam būriui vilniečių ši vieta ir įvairūs joje vykstantys kultūriniai renginiai tapo neatsiejami nuo vasaros mieste. Šiais metais vienas iš „Patiltės“ idėjos autorių Andrius Labašauskas nuo 2019-ųjų ten stovinčią skulptūrą, ant kurios per renginius įsitaiso auditorija, pratęsė antrąja dalimi. Koncertais ir filmų peržiūromis skulptūrą praplės „Empty Brain Resort“ ir „Meno avilio“ kuruota programa.

„Programa „Kuriu Vilnių“ ir toliau sėkmingai gaivina įvairias miesto erdves. Fizinė „Patiltės“ dalis, bangavimą vaizduojanti skulptūra kviečia atkreipti dėmesį į nestandartines miesto erdvių transformacijos galimybes pasitelkiant trimates ir dvimates meno raiškos formas.“ – sako skulptorius Andrius Labašauskas.

Trijų renginių ciklas prasidės birželio 27 d. vakare nuo paslaptingais ir nepaprastais pasirodymais garsėjančios pop grupės iš Berlyno Walls & Birds koncerto. Žiūrovai gali tikėtis ypatingos ir jaukios atmosferos kurioje jungsis poetiškumas, humoras, rimtumas ir linksmybės. Organizacija „Empty Brain Resort“ koncertuoti pakvietė grupes, kurių muzika netikėtai papildytų erdvę, ir kurių būtų labai malonu ir lengva klausytis sėdint atviroje, formalumų nesuvaržytoje „Patiltėje“ prie Neries.

Poezijos bei humoro netrūks ir filmo peržiūroje po koncerto. Onos Kotrynos Dikavičiūtės ir Ignės Smilingytės kuruotą „Meno avilio“ filmų programą „Patiltėje II“ pradės Libbie Dina Cohn ir J.P. Sniadecki antropologiškas dokumentinis filmas „Žmonių parkas“ (2012). Jame sklendžianti kamera stebi šokančius, valgančius, bendraujančius žmones ir pasivaikščiojimą miesto parke transformuoja į inovatyvų socialinės erdvės, viešo intymumo, mėgėjiškų laisvalaikio veiklų, žvilgsnio bei atsako į jį tyrinėjimą.

Viena iš programos kuratorių I. Smilingytė pasakoja: „Kadangi filmų programa šiuo atveju papildo ir pratęsia erdvėje sumontuotą skulptūrą, norėjome visuose trijuose kino seansuose plėtoti temą apie viešosios erdvės kūrimą ir transformacijas. „Žmonių parkas“, sėdint čia, tranzitinėje erdvėje į Vingio parką, gali atverti naują žvilgsnį į buvimo kartu viešoje erdvėje reikšmes bei galimybes.“

Liepos 1 d. Ugo la Pietros trumpo metro filmų programoje į miesto dizainą bus pažvelgta aštria ir kritiška profesionalo akimi. Architektas, menininkas, kino kūrėjas, montuotojas, muzikantas, animatorius ir dėstytojas iš Milano savo darbuose nuolat eksperimentuoja technikomis ir tyrinėja viešųjų erdvių architektūros ir dizaino tikslingumą, naudojimo ir transformacijos galimybes. Pirmasis filmas programoje prasideda lyg manifestas: „gyventi, reiškia visur jaustis kaip namie“, o toliau gvildenamos įvairios intervencijų ir jausenų mieste galimybės.

Liepos 3 d. „Patiltės II“ renginių ciklą užbaigs grupės iš Belgijos De Beren Gieren koncertas ir trumpo metro filmų programa Just Passing. Post-šiuolaikinio džiazo trio koncertai apibūdinami kaip „nesibaigiantis nuotykis pilnas grožio, dinamikos ir interakcijų“. Su tokia nuostata apie miestą ir sąveikas jame buvo atrinkti ir filmai, siūlantys iš naujo įvertinti miesto architektūrą kaip socialinę erdvę, permąstyti visuomenės evoliuciją, kalibruotis atstumą ir atidumą, sąveikauti su miestu ir kurti jame reikšmes. Programoje, kurioje dera belgiškas siurrealizmas ir savitas britiškas humoras į kasdienius veiksmus, tokius kaip išėjimas iš namų, susitikimai su žmonėmis ar objektais tranzicijoje, žvelgiama su ironija, sveiku absurdu, o kartais ir radikalia ar fantastine perspektyva.

Projektą remia programa Vilniaus miesto savivaldybės meno rėmimo programa „Kuriu Vilnių“.

Daugiau apie renginius galima sužinoti čia.