Paveldas

Sinemateka

Nepriklausoma sinemateka

Virtuali restauruotų ir suskaitmenintų lietuviškų dokumentinių filmų, video meno darbų, kuruotų programų sinemateka. Filmus lydi pokalbiai su kūrėjais ir kūrėjomis, kūrinių atsiradimo kontekstą nušviečiantys tekstai. Sinemateką kūrė naujos kartos kultūros ir kino istorikės, kuratorės, edukatorės, restauratoriai ir archyvistai. Technologijų ir inovacijų festivalio „LOGIN 2019“ apdovanojimuose projektas pripažintas Geriausiu ne pelno siekiančio tinklalapiu.

Apie projektą plačiau →

Screen Shot 2021-03-13 at 15.37.54

Kino skaitmeninimas ir restauravimas

Pradėjome 2012 m. nuo režisieriaus Audriaus Stonio dokumentinio filmo „Neregių Žemė“ (1992), kuris tapo pirmuoju restauruotu filmu Lietuvos kino istorijoje. Skaitmeninį posūkį kine pradėjome norėdami sugrąžinti kino kūriniams pirminį pavidalą ir suteikti galimybę laisvai cirkuliuoti nacionaliniuose bei tarptautiniuose kino teatruose. Už šią iniciatyvą esame apdovanoti Nacionalinių kino apdovanojimų „Sidabrine gerve“ ir Lietuvos operatorių asociacijos dėkingumo prizu „Ąžuolu“.

Apie projektą plačiau →

MG_6044_400x266

Dokumentinio kino antologija

Suskaitmenintų ir restauruotų filmų DVD rinkinys ir katalogas, kuriame lietuvių – anglų kalbomis pristatomi svarbiausi lietuvių dokumentiniai filmai nuo autorinės dokumentikos ištakų 7-dešimtmetyje iki pirmaisiais nepriklausomybės dešimtmečiais kūrusios „lūžio“ kartos. Leidinys pateko į tarptautinio archyvinio kino festivalio „Il Cinema Ritrovato“ (Italija) geriausių kino DVD apdovanojimų finalininkų gretas.

Apie projektą plačiau →