Net neįsivaizduoji kaip tave myliu
Paweł Łoziński 2016 | Lenkija | 80 min
Filmas prieinamas balandžio 13-26 dienomis
Režisierius Pawelas Łozińskis šiame filme kviečia pažinčiai su psichoterapijos procesu: Hania ir jos mama Eva stengiasi suprasti susvetimėjimo priežastį ir išspręsti santykių problemas. Saugioje aplinkoje terapeutas veda moteris į sudėtingą kelionę savęs link ir geresnį viena kitos supratimą. Atviruose trijų žmonių pokalbiuose į paviršių iškyla ilgus metus nutylėtos temos ir giliai paslėptos emocijos. Ar pavyks ištrūkti iš slegiančių nusivylimo ir nuoskaudų gniaužtų? Šis filmas – ne tik jautrus žvilgsnis į motinos ir dukters santykį, bet ir išsami psichoterapinio proceso studija.
Režisierius – Paweł Łoziński
Scenarijaus autoriai – Paweł Łoziński
Aktoriai – Ewa Szymczyk, Hanna Maciąg, Bogdan de Barbaro
Prodiuseriai – Paweł Łoziński, Agnieszka Mankiewicz
Operatorius – Kacper Lisowski
Montažas – Dorota Wardęszkiewicz
Dialogai – lenkų k.
Subtitrai – lietuvių k.
Balandžio 26 dieną 19:00 kviečiame sudalyvauti virtualiame filmo aptarime „Zoom“ platformoje. Psichologas Vitalijus Gafurovas kalbės tema „Vienatvė drauge: ar įmanoma išgyti nuo seniai patirto skausmo?“
Dažnas iš vaikystės atsinešame neišspręstų klausimų, kurie pamažu atitolina nuo artimiausių žmonių – tėvų. Vėliau, augindami savo vaikus, suvokiame, kaip sudėtinga viską atlikti tobulai. Nemokėdami atvirai išsakyti savo jausmų, dažnai griebiamės tylos ir bandome sukurti artimo santykio iliuziją, tačiau viduje esančios nuoskaudos, slegianti kaltė ar vienatvė niekur nedingsta. Pokalbio metu bandysime suprasti, ar įmanoma priimti praeities negandas, atkurti nuoširdų santykį ir kaip psichoterapija gali tam pasitarnauti.
Kaip dalyvauti „Projekcijose“?
Dėmesio: Aktyvavus kodą, filmas peržiūrai bus prieinamas 48 valandas. Nemokamų peržiūrų skaičius ribotas. Aptarimai nebus įrašinėjami ir platinami. Kilus klausimams, kreipkitės elektroniniu paštu: projekcijos@menoavilys.org
Projektą inicijuoja Panevėžio miesto visuomenės sveikatos biuras
Organizuoja: Kino ir medijų centras „Meno avilys“
Praėjusios programos
Aptarimų temos
Linksmų Kalėdų, pone MO!: Artumo kūrimas ir vengimas
Vienokiais ar kitokiais būdais visi kuriame artumą su kitais žmonėmis. Paradoksalu, bet kartais siekdami artumo, imame įžvelgti pavojus ir – atvirkščiai – atsiribojame, vengiame. Gyvenimo baigtinumas yra neišvengiama duotybė, kuri padrąsina padaryti tai, ko kitu atveju nesiryžtume.
Vilkų gauja: Ar galime izoliuotis nuo visų pavojų?
Šiandien žodis ,,izoliacija“ mums artimas kaip niekada. Tai būdas atsiriboti nuo išorės pavojų ir saugoti vieniems kitus. Tačiau įdomu aptarti, ką izoliacija reiškia platesniame nei pandemijos kontekste. Tai yra, kelti klausimą, ar įmanoma izoliuotis nuo pasaulio ir visų jo keliamų pavojų? Ar gali būti, kad besislėpdami susiduriame su dar didesne žala sau? O galbūt kaip tik sukuriame aplinkybes unikalios asmenybės raidai?
Pokalbyje dalyvauja filosofas Paulius Gritėnas.
Psichologė, individualiosios psichologijos analitikė, vaikų psichoterapeutė dr. Rasa Bieliauskaitė pristato C. Moselle filmą „Vilkų gauja”
Paukščių metamorfozė: Ką mums suteikia ilgesys?
Ryšys tarp vaikų ir tėvų yra ypatingas, todėl jam sutrikus ar nutrūkus, galime jausti ilgesį ir vienišumą. Šis jausmas neapleidžia – nereikia būti vieniems, kad jaustumėmės vieniši. Susitikimo metu svarstysime, kiek prasminga ilgėtis ir ką tai pasako apie mūsų dabartį? Galbūt atsigręžimas į savo ir šeimos praeitį gali padėti priimti, įprasminti ir prisijaukinti ilgesį?
Pokalbyje dalyvauja psichologas Gediminas Tumėnas.
Psichologė psichoterapeutė, jungiškosios krypties psichoanalitikė Elona Lovčikienė pristato C. Vasconcelos filmą „Paukščių metamorfozė“
Patersonas: Rašymas kaip būdas prakalbinti rutiną Karantino metu susiduriame su rutinos keliamais iššūkiais ir kaip niekad jaučiame viena į kitą panašių dienų svorį. Svarstysime, ar žinojimas, jog dieną teks praleisti namie gali išlaisvinti kūrybiškumą. Rašymas gali tapti įrankiu, padedančiu į aplinką pažvelgti naujai ir atrasti kasdienybės grožį bei prasmę.
Rašytoja, kino ir teatro dramaturgė, kūrybinio rašymo mokytoja Teklė Kavtaradzė pristato J. Jarmuscho filmą „Patersonas“