Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/menoavil/domains/menoavilys.org/public_html/naujas/wp-includes/post-template.php on line 317

Kino meistriškumo kursai

2021 gegužės 3 – birželio 10 (pirmadieniais ir ketvirtadieniais), 19 val.
Trukmė: 12 paskaitų po 2 val.
Kaina: 249,00 Eur (yra galimybė mokėti dalimis)
Paskaitos vyks „Zoom” programoje.
Kontaktai: kursai@menoavilys.org arba 8 675 21161 (Giedrė).

REGISTRACIJA BAIGTA

Kino meistriškumo kursai kviečia įsigilinti į dokumentinio kino kūrimo paslaptis. Tyrinėsime dokumentinio kino šaknis, raidą, svarbiausias kryptis ir šiuolaikinį dokumentinį kiną. Susipažinsime su klasikiniais ir mažiau žinomais, unikaliais dokumentiniais filmais ir jų autoriais. Jų darbo principais bus paremtos užduotys – trumpi filmai, kuriuos studentai kurs įkvėpti pasirinkto kūrėjo ar kino krypties darbu. Analizuosime skirtingus būdus kino kamera priartėti prie filmuojamo žmogaus, pažinti jį ir papasakoti jo istoriją kino kalba.

Kiekviena užduotis – naujas iššūkis, naujos taisyklės, kuriomis remdamasis studentas atras vis naujas kino kūrimo paslaptis.

Programa:

 1. Režisieriaus darbas dokumentiniame kine.
  Idėja. Kaip gimsta idėjos, kur jų ieškoti? Tema, idėja, siužetas.
 2. Dramaturgija dokumentiniame kine.
  „Aš – mano personažas”.
 3. Operatoriaus darbas dokumentiniame kine.
  Kadruotė. Kadro kompozicija, stambumai. Laiko tėkmė kine.
 4. Režisieriaus santykis su personažu.
  Dokumentinio filmo herojaus pasirinkimas.
  Dokumentinio kino šaknys ir žanrai. „Fly on the wall”, „Fly in the soup”, „Fly on the wall is dead”.
 5. Šviesa dokumentiniame kine.
 6. Scenarijaus pagrindai.
  Kliūtys, konfliktas, pokytis. Emocijos perteikimas kino kalba.
 7. Kaip dokumentika keičia realybę?
  Patarimai tolimesniems filmavimams.
 8. Montažo pagrindai.
  Scenarijų ir filmavimų aptarimas.
 9. Garsas kine.
  Diagetinis ir nediagetinis garsas. Muzikinė dramaturgija.
 10. Montažo dramaturgija dokumentiniame kine.
  Namų darbų peržiūra, kuriamų filmų aptarimas.
 11. Postprodukcijos darbai.
  Spalvos, galutinis montažas, eksportavimas, medžiagos archyvavimas.
 12. Sukurtų dokumentinių filmų peržiūra ir aptarimas.

Dėstytojai:

MARIJA STONYTĖ

Dokumentinio kino režisierė, kino režisūros dėstytoja.

Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje studijavo vaizdo režisūrą, gavo kino režisūros bakalauro (2014m.) ir magistro (2016m.) laipsnius. Stažavosi Portugalijoje, Escola Superior Artistica do Porto, kino mokykloje (2013m.). Kūrė trumpametražius vaidybinius ir dokumentinius filmus, apdovanotus Lietuvos ir užsienio kino festivaliuose. Dirbo vienoje didžiausių pasaulyje kino industrijoje – Bolivude, Indijoje, kino režisieriaus Karan Johar asistente. Dėstė kino režisūrą Indijos kino, komunikacijos ir kūrybinio meno institute „Whistling Woods International”, įsikūrusiame Mumbajuje, Indijoje. Dėsto kino mokykloje „Youngblood” ir „Meno Avilio” organizuojamose programose „Moving cinema“ ir „Dideli Maži ekranai”. Šiemet užbaigė pirmą savo pilnametražį dokumentinį filmą „Švelnūs kariai”, kurio premjera planuojama 2021m. pavasarį. Kuria naują ilgametražį dokumentinį filmą – „Lietuviška Bolivudo svajonė”.

Filmografija:
2019 m. „Vienas gyvenimas”. Geriausias trumpametražis filmas Europos šalių kino forume „Scanorama”.
2016 m. „Kalnai kalnai”. Geriausias filmas studentų programoje festivalyje „Kino pavasaris” 2016. Sidabrinės Gervės kiaušinis už geriausią metų studentišką filmą.
2014 m. „Kelių eismo taisyklės”. Geriausias Baltijos šalių trumpametažis filmas Europos šalių kino forume „Scanorama”.

AISTĖ ŽEGULYTĖ

Dokumentinio kino režisierė, kino režisūros dėstytoja.

Panevėžyje baigė gimnaziją ir dailės mokyklą. 2006–2009 m. studijavo fotografiją. 2009 m. rudenį įstojo į Lietuvos muzikos ir teatro akademijos TV režisūros bakalauro studijas, jas baigė su dokumentiniu trumpametražiu filmu „Tapatumai”. 2015 m. pabaigė kino magistro studijas. Studijų metu yra sukūrusi keletą trumpametražių vaidybinių ir dokumentinių filmų, kurie dalyvavo nacionaliniuose ir tarptautiniuose kino festivaliuose. 2018 m. sukurtas „Animus Animalis (istorija apie žmonės, žvėris, daiktus)” yra pirmas režisierės ilgo metro dokumentinis filmas. Jo premjera įvyko prestižiniame Leipcigo dokumentinių ir animacinių filmų festivalyje, konkursinėje programoje „Next Masters”. Filmas dalyvavo festivaliuose Europoje bei Amerikoje ir toliau sėkmingai keliauja po pasaulį. Šiuo metu režisierė dirba prie naujo dokumentinio filmo „Biodestruktoriai”.

Filmografija:
2010 m. „Vita“
2011 m. „Lygumos“
2012 m. „Škac“
2012 m. „Nikodemas”
2013 m. „Tapatumai”
2018 m. „Animus Animalis (istorija apie žmonės, žvėris, daiktus)”. Geriausias ilgametražis dokumentinis kino filmas apdovanojimuose „Sidabrinė gervė“

VYTAUTAS KATKUS

Kino režisierius ir operatorius, kino meistriškumo dėstytojas

Baigė studijas Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje. Lietuvos operatorių asociacijos apdovanojimuose „Ąžuolas” du kartus paskelbtas geriausiu jaunuoju kino operatoriumi (2015 m. už filmą „Parketo skutėjai“ ir 2016 m. už „Iglu“), o 2019-aisiais paskelbtas geriausiu metų operatoriumi už „Animus animalis (istorija apie žmonės, žvėris, daiktus)“. Dar studijuodamas pradėjo dirbti operatoriaus asistentu įvairiuose filmuose ir reklamose tiek Lietuvoje, tiek ir užsienyje. Nufilmavo virš 20-ies trumpametražių filmų ir muzikinių vaizdo klipų. 2019 m. debiutavo kaip režisierius su trumpametražiu filmu „Kolektyviniai sodai”, kurio premjera įvyko Kanų kino festivalio konkursinėje programoje „Kritikų savaitė”. Tarptautiniuose Gento (Belgija) ir Concorto (Italija) festivaliuose filmas laimėjo pagrindinius apdovanojimus, Rygos (Latvija) ir „Zubroffka“ (Lenkija) filmų festivaliuose – specialius žiuri paminėjimus. Šiuo metu Vytautas filmuoja naują A.Žegulytės filmą „Biodestruktoriai“. Taip pat dėsto kino edukacijos kursus moksleiviams ir suaugusiems įvairiuose Lietuvos miestuose ir mokyklose „Skalvijos kino akademijoje“, „Youngblood“ kino mokykloje, „Meno avilyje“, „7/7“ vasaros kino stovyklose.

Filmografija (režisierius):
2014 m. „Parketo skutėjai“
2015 m. „Iglu“. Geriausio trumpametražio filmo nominacija apdovanojimuose „Sidabrinė gervė“
2017 m. „Miego sutrikimai“
2019 m. „Kolektyviniai sodai”. Geriausias trumpametražis vaidybinis kino filmas apdovanojimuose „Sidabrinė gervė“
2020 m. „Miegamasis rajonas”

Filmografija (operatorius):
2018 m. „Animus Animalis (istorija apie žmonės, žvėris, daiktus)” (rež. Aistė Žegulytė)
2018 m. „Išgyventi vasarą“ (kartu su Laurynu Bareiša) (rež. Marija Kavtaradzė)
2019 m. „Kolektyviniai sodai” 2020 m. „Miegamasis rajonas”

Leave a comment