Gilios upės tyliai plaukia

Tęstinis vasaros peržiūrų ciklas, kuriuo siekiama telkti nekomercinio kino rodytojus, platintojus ir taip kurti bendruomeniškais principais paremtą, miestiečiams atvirą kino žiūrėjimo erdvę. „Gilios upės tyliai plaukia“ programoje pristatomos tiek retrospektyvos, tiek nauji drąsūs filmai, dažnai nepatenkantys į kino teatrų ekranus.

Projekto idėja atsirado karantino metu, kai kino rodytojų planus pakoregavo sustabdytas kino teatrų ir kitų kultūros įstaigų veikimas. Atsižvelgus į tai nuspręsta pakviesti kino ir judančių vaizdų kultūros lauke veikiančias organizacijas ir nepriklausomus prodiuserius įgyvendinti savo iniciatyvas „Gilios upės tyliai plaukia“ programos rėmuose. 2020 metais savo programas čia pristatė septynios organizacijos: Skalvijos kino teatras, Kauno menininkų namai, tarptautinis Vilniaus kino festivalis „Kino pavasaris“, Vilniaus queer festivalis „Kreivės“, Architektūros fondas, nebyliojo kino festivalis „Pirmoji banga“. Taip pat įvyko ir „Meno avilio“ tęstinio projekto „Lėtosios peržiūros“ renginiai.

Projektą dalinai finansuoja Lietuvos kino centras, Vilniaus miesto savivaldybė. „Meno avilio“ projektų strateginis partneris – Lietuvos kultūros taryba.

RENGINIO PROGRAMA

Kontaktai:
Ona Kotryna Dikavičiūtė
ona.dikaviciute@menoavilys.org
+370 614 64042